پمپ دان pump down  کردن چیلر تراکمی

پمپ دان کردن مبرد یک راه عالی برای جلوگیری از انتقال مایع به کمپرسور در دور چرخه سیکل تبرید است . مبرد به طور طبیعی یکسان شده و به بخشی از سیستم با کمترین دمای محیط منتقل می شود اگر آن بخش در هر نقطه از پایین سیستم قرار داشته باشد به طور بالقوه می توان یک راه حل مایع برای راه اندازی داشت .

پمپ دان کردن در چیلر تراکمی

پمپ دان کردن در چیلر تراکمی

مطالعه بیشتر :

پمپ دان کردن چیست ؟

سیستم پمپ دان از شیر برقی برای بستن مایع استفاده می کند وقتی دمای مورد احتیاج سیستم برآورده شود ، شیر برقی بسته می شود . کمپرسور به پمپاژ مبرد به داخل کندانسور و یا گیرنده ادامه می دهد و آن را از قسمت پایین سیستم بیرون می کشد . کندانسور یا گیرنده یا ترکیبی از هر دو باید طوری که کل شارژ سیستم را نگه دارد . با رسیدن به نقطه از پیش تنظیم شده ، سوئیچ فشار کم یا به اختصار LPS  ، عملکرد کمپرسور قطع می شود و برعکس در صورت تماس برای خنک سازی ، شیر برقی باز می شود . مبرد به دلیل اختلاف فشار بین دو طرف به سمت پایین سیستم وارد می شود . هنگامی که به نقطه تنظیم برش LPS از پیش تعیین شده رسید ، کمپرسور شروع به کار می کند . باز هم ، تنظیم برش مستقیما با کاربرد مبرد ارتباط دارد .

در بیشتر موارد ، این ترتیب عملیات به صورت خودکار انجام می گیرد . برای مثال در صورت عدم وجود شیر برقی با بستن دستی سوپاپ King  (سوپاپ در خروجی گیرنده ) ، در بسیاری از سیستم ها می توان پمپ دستی را پایین کشید. قبل از اقدام به این روش ، اطمینان حاصل کنید که این روش را کاملا درک کردید ، زیرا در صورت انجام نادرست آسیب به اجزای سیستم وارد می شود .

مطالعه بیشتر:

روش پمپ دان کردن مبرد

سیستم پمپ دان از شیر استفاده می کند و می تواند به صورت خودکار توسط تکنسین انجام شود یا به صورت دستی انجام شود به طور خودکار اتفاق می افتد که سیستم مجهز به پمپ شیر برقی و شیر است . پایین آمدن خودکار هنگامی اتفاق می افتد که دمای نقطه تنظیم سیستم بدست آید ، شیر برقی بسته می شود و مبرد در یک طرف سیستم جمع می شود .

هنگامی که شیر برقی در سیستم وجود ندارد و تکنسین به طور دستی خط مایع را برای پمپ پایین مبرد به داخل کندانسور می بندد . کمپرسور مبرد را به داخل کندانسور و یا گیرنده پمپاژ می کند و آن را از قسمت پایین سیستم پمپ می کند .

سوپر هیت super heat  

سوپر هیت super heat   بیشترین صحبت درباره اصطلاحات فنی است که توسط تکنسین ها مورد استفاده قرار می گیرد .

سوپر هیت super heat   یک مقدار اندازه گیری شده است .

این تفاوت بین دو دما است . سوپر هیت به عنوان تفاوت بین دمای واقعی بخار مبرد در یک نقطه خاص و دما اشباع مبرد در همان نقطه اندازه گیری می شود.

سوپر هیت

 سوپر هیت درسمت پایین سیستم را می توان به دو نوع تقسیم کرد

  • سوپر هیت اواپراتور

  • سوپر هیت کل (یا کمپرسور )

اواپراتور سوپرهیت بخار گرم اواپراتور از نقطه شروع 100 درصد در اواپراتور شروع می شود و در دهانه خروجی اواپراتور خاتمه می یابد .

نقطه ایست که تمام مایع به بخار تبدیل شده است . دما را در این مرحله می توان از یک نمودار فشار -دما بدست آورد .

مطالعه بیشتر:انواع گاز مبرد،مشخصات فنی مبرد هاو قیمت گاز مبرد

چرا سوپر هیت super heat   را اندازه می گیریم ؟

اندازه گیری سوپرهیت اواپراتور ، سوپرهیت کامل و سوپر هیت سیستم کانال به این دلیل است که از کارکرد درست سیستم تهویه مطبوع اطمینان حاصل شود .

هدف از سوپر هیت super heat   مبرد چیست ؟

هدف از سوپرهیت کردن مبرد ، این است که از احتمال ورود مایع مبرد به داخل کمپرسور چیلر جلوگیری کند. زیرا ورود مایع به کمپرسور باعث شکسته شدن سوپاپهای کمپرسور چیلر می شود . و از طرف دیگر اواپراتور با کمپود مبرد مواجه می شود به همین دلیل مبردی که وجود دارد خیلی سریع تر تبخیر می شود و این مسئله باعث می شود که مبرد نتواند بارهای حرارتی ساختمان را جذب کند .

در صورتی که از شیر های ترموستاتیک استفاده شود مقدار مبرد تقریبا ثابت

مطالعه بیشتر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلتر درایر چیست

فیلتر درایر (castel filter drier) چیست؟

, , ,
قیمت فیلتر درایر با توجه به نوع فیلتر ، اندازه و ابعاد و قابلیت های آن و جنس بدنه و نوع اتصالات به کار رفته در آن کاملا متفاوت است
شیر برقی

شیر برقی یا سلنوئید ولو چیست

, , , ,
شیر برقی به شیری گفته می شود که با استفاده از برق ونیروی مغناطیسی عمل میکنندشیر برقی یا سلونوئیدیک سیم پیچی که در اطراف یک هسته آهنی پیچیده شده است
انواع شیر انبساط

عملکرد شیرهای انبساط و انواع آن

دریچه های انبساط اصلی ترین اجزای سیستم تبرید هستند ، این شیرها فشار و دمای مبرد را که از کندانسور می آید مطابق با نیاز سیستم کاهش می دهد. جریان مبرد با توجه به بار اواپراتور تنظیم می شود.
تجهیزات و لوازم کنترل و اندازه گیری و ایمنی ساختمان

تجهیزات و لوازم کنترل ،اندازه گیری و ایمنی

,
استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان ها و ایمنی در برابر عوامل مختلف امری حیاتی است و باید برای هرگونه پروژه ساخت و یا بازسازی به درستی برنامه ریزی شود .و استفاده از آنها جهت تامین ایمنی محیط زندگی و پیشگیری از حوادث غیر متقربه ضروری است .
رسوب زدایی کندانسور چیلر تراکمی آب خنک

رسوب گیری و اسید شویی چیلر تراکمی آب خنک

, , , , ,
تمامی چیلرهای آب خنک چه در مقیاس بزرگ و چه در مقیاس کوچک به رسوب زدایی احتیاج دارند . زیرا علاوه بر کاهش بهره وری افزایش هزینه برق را نیز شامل می شوند .
سوپر هیت و پمپ دان

پمپ دان pump down کردن و سوپر هیت super heat چیلر تراکمی

, , ,
پمپ دان کردن مبرد یک راه عالی برای جلوگیری از انتقال مایع به کمپرسور در دور چرخه سیکل تبرید است . و سوپر هیت به عنوان تفاوت بین دمای واقعی بخار مبرد در یک نقطه خاص و دماع اشباع مبرد در همان نقطه اندازه گیری می شود .
انواع گازمبرد-قیمت گاز مبرد-خرید گاز مبرد
چیلر هوا خنک فری کولینگ رادکو

فری کولینک در چیلر های هواخنک free cooling چیست؟

, , , , , , ,
چیلر های هوا خنک فری کولینگ free cooling در فصل سرد سال با کمک این تکنولوژی می توان فضاهای داخلی ساختمان های تجاری و صنعتی که ممکن است همزمان به گرمایش و در بعضی مکانهای دیگر سرمایش نیاز باشد ، کمک به سرمایش می کند و همچنین برای خنک کردن دستگاه های صنعتی نیز موثر است .
داکت اسپلیت شرکت رادکو

داکت اسپلیت /قیمت داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت /شرکت رادکو

, , , , ,
داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی است که در حال حاضر استفاده می شود که شامل دو بخش است . که یک بخش سیستم (کندانسور) در خارج از ساختمان قرار دارد و معمولا روی یک دیوار خارجی قرار دارد و یک بخش سیستم (هواساز) داخل ساختمان قرار دارد و در داخل سقف کاذب تعبیه می شود .