اجرا،نصب ، راه اندازی ،تعمیرات و نگهداری تاسیسات صنعتی و ساختمانی

تعمیرات ونگهداری چیلرهای تجاری،صنعتی و خانگی توسط شرکت رادکو در کرج و تهران

با توجه به ساعت بالای کارکرد چیلر های تراکمی، نگهداری و تعمیرات چیلر که اصلی ترین و مهمترین مصرف کننده انرژی الکتریکی در موتورخانه ساختمان است بسیار با اهمیت بوده و انجام صحیح نگهداری و تعمیرات چیلر می تواند صرفه جویی قابل توجه ایی در مصرف برق و کاهش هزینه برق ساختمان و همچنین جلوگیری از تعویض قطعات چیلر را بدنبال داشته باشد.

تعمیرات و نگهداری تاسیسات و موتورخانه- اصول طراحی موتورخانه ها- سرویس و نگهداری موتورخانه ها- بهینه سازی موتورخانه ها- فلودیاگرام موتورخانه-شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)- محل قرار گیری تجهیزات اصلی – محل قرار گیری موتورخانه ها-نحوه عملکرد انواع چیلر- انواع مبدل های حرارتی-

برای نگهداری چیلر، تعمیرات چیلر و خدمات پس از فروش چیلرهای تجاری ،چیلرهای صنعتی و خانگی خود می توانید با شرکت رادکو تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به شما خدمات ارائه کنند.

 • لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت تعمیر و نگهداری تاسیسات از جمله تعمیر و نگهداری چیلر، تعویض قطعات چیلر و همچنین انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

تماس با بخش فروش و پشتیبانی دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

صفحه نخست شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)

نگهداری چیلر

برای بسیاری از سازمانها چیلر ها بزرگترین مصرف کننده انرژی واحد هستند .

مورد مشترک در تمام چیلر ها بعد از نصب این است که همه چیلر ها به نگهداری و تعمیر نیاز دارند که بسته به نوع چیلر و سال ساخت متفاوت است .

تمامی پیمانکاران در زمان نصب چیلر باید به درک اهمیت نگهداری از چیلر به مشتریان کمک کنند.

نکته بسیار مهم در زمان خرید چیلر آن است که پیمانکاران باید مشتری را به درک هزینه ای که برای تعمیر چیلر در برابر  هزینه ای که برای نگهداری آن لازم است و تفاوت هزینه های بین این دو کمک کنند.

مسلما هزینه نگهداری از چیلر خیلی کمتر از هزینه تعمیر آن است مخصوصا زمانی که نیاز به تعویض قطعات باشد.

برای نگهداری چیلر بهتراست از یک چک لیست مناسب استفاده گردد و کنترل های روزانه ، هفتگی و ماهانه بویژه در تغییر فصول صورت گیرد .می بایست در انتهای تابستان و در شروع فصل گرم حتما نسبت به سرویس چیلر اقدام نمود و مواردی شامل بررسی کنترل آمپر ،کنترل فشار  روغن مکش و دهش،بررسی دماهای ورود و خروج ، بررسی گیج های فشار و دما، شستشوی کندانسور ،فیلترهای آب ، برج خنک کننده، بررسی صدا و لرزش کمپرسور، کنترل آمپر مصرفی،بررسی نشتی چیلر ،ضد یخ،بررسی نشت مبرد و.. مواردی است که می بایست در چک لیست مربوطه جهت تعمیرات و نگهداری چیلر آورده شوذ. در ذیل به چند مورد از لیست مذکور اشاره می کنیم.

تعمیر و نگهداری چیلر در شرکت رادکو

موارد بررسی چیلر

نشتی چیلر

نشتی چیلر حتما باید در لیست شما باشد. باید تمام لوله ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مایعی از لوله ها نشت نمی کند . شما همچنین با بررسی تمام جعبه ها و محفظه های داخل واحد خود از احتمال نشت گاز اطمینان حاصل نمایید .

برای بررسی عمیق تر چیلر باید سه مولفه اساسی را بررسی کرد
 1. کمپرسور چیلر

کمپرسور به عنوان پمپ مبرد عمل می کند و با متراکم کردن آن و فرستادن به کندانسور عمل انتقال مبرد را انجام می دهد.

موارد اصلی که کارشناسان ما برای بررسی کمپرسور انجام می دهند عبارتند از:

 • دما و فشار مکش
 • دما و فشار تخلیه
 • سطح روغن و فشار

مطالعه بیشتر:

انواع کمپرسورهای مورد استفاده در چیلرهای تراکمی و انواع کمپرسور ضربه ای (رفت وبرگشتی) ازنظرنوع كاربری

آشنایی با چیلر تراکمی و انواع کمپرسور

چیلر چیست ؟ساختمان چیلر تراکمی واجزای تشکیل دهنده چیلر تراکمی

انتخاب و خرید انواع مینی چیلر و مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت

طرز کار چیلر تراکمی آب خنک چگونه است؟ اجزا تشکیل دهنده چیلر تراکمی آب خنک – نوع و برند کمپرسور چیلر های تهویه مطبوع شرکت رادکو برای تناژهای مختلف .

با انواع مختلف چیلرها آشنا شویم (چیلر تراکمی، چیلر جذبی، مینی چیلر)

تشریح انواع فن کویل، ساختار و طرز کار فن کویل

   2.اواپراتور چیلرمولفه بعدی برای بررسی، تبخیر کننده (اواپراتور) است که وظیفه جذب گرمای تولید شده از فرآیند تبدیل را دارد

موارد اصلی که کارشناسان ما برای بررسی اواپراتور انجام می دهند عبارتند از:

 • دما و فشار ورودی سیال یا هوا
 • دما و فشار خروجی سیال یا هوا
 • دمای ورودی و خروجی
 • وضعیت عایق ها

  3. کندانسور چیلرآخرین مولفه اساسی که باید در لیست شما قرار داشته باشد کندانسور است که همان طور که در متن بالا توضیح داده شد مبرد منتقل شده از کمپرسور به کندانسور منتقل میشود و روی مبرد عمل کندانس (تبدیل گاز به مایع) انجام می شود .

دو نوع کندانسور ، هوا خنک و آب خنک وجود دارد که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند موارد اصلی که کارشناسان ما برای بررسی کندانسور انجام می دهند عبارتند از:

 • دمای هوا و دمای مبرد
 • دمای ورودی و خروجی
 • جریان موتور فن ، سرو صدا و لرزش
 • شرایط سیم پیچی کندانسور

کندانسور (مبدل) چیست و انواع آن و کاربرد هریک در صنعت(کندانسور چیلر،کندانسور سردخانه،کندانسور صنعتی)-انواع کندانسور آبی(آب خنک) و کندانسور هوایی (هوا خنک)-انواع مبدل شامل( مبدل پوسته لوله ،مبدل صفحه ای،پوسته و کویل مارپیچ، نوع دو لوله ای) و رسوب زدائی کندانسور آبی (مبدل)

دوز چربی گلیکول(ضد یخ)

چند نکته باقی مانده است که باید به آن توجه کنید باید به میزان گلیکول تجهیزات توجه فرمایید . گلیکول یا ضد یخ از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در صورت مدیریت نادرست آب موجود درون سیستم چیلر شما یخ می زند که برای جلوگیری از این کار ماده ضد یخ استفاده میشود این ماده باید مناسب چیلر شما انتخاب شود همین طور اندازه آن نیز باید رعایت شود.

تصفیه آب چیلر

در مورد موضوع تصفیه آب ، نباید از کیفیت آب غافل شوید .

کیفیت آب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا عدم مدیریت آن باعث خراب شدن لوله های می شود که در نهایت باعث خرابی تجهیزات چیلر میشود.

تست نشت مبرد

آزمایش نشت مبرد مهمترین جنبه بررسی هر گونه تست مدار تبرید است .

در مرحله اولیه نصب چیلر باید تجهیزات را بررسی کنید تا متوجه شوید که از آنها راضی هستید یا خیر با آزمایش نشتی از این کار اطمینان حاصل می کنید .

تامین انواع گازهای مبرد و اقلام چیلر

نتایج عنوان کردن این نکات

برنامه شما زمانی عملی می شود که موارد را به صورت روزمره بررسی کنید که این می تواند شامل بررسی تصفیه آب ، تنظیم ضد یخ یا حتی تعمیر تجهیزات باشد.

تست نشت توسط متخصصین شرکت رادکو انجام می گیرد.

نگهداری و تعمیر چیلر های تجاری و صنعتی

تعمیر و نگهداری چیلر شامل بازرسی های برنامه ریزی شده از چیلر های صنعتی و تجاری است که به منظور افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ بازده بهینه انجام می شود.

چیلر های ضعیف دارای عملکرد نادرست و افزایش هزینه هستند.

چک لیست نگهداری چیلر ، ابزاری برای ارزیابی وضعیت کار چیلر تجاری در بازرسی های برنامه ریزی شده است.

صرف نظر از اندازه یا روند کار یا تولید شما زمانی که چیلر خراب شود هزینه های زیادی را متحمل می شوید به همین علت نگهداری از آن می تواند کمک شایانی در کاهش هزینه ها داشته باشد.

داشتن چک لیست کمک به نگهداری از سیستم چیلر و کاهش خرابی و همچنین افزایش طول عمر تجهیزات و تامین آرامش می کند .

چک کردن چیلر مانند چک کردن روزانه اتومبیل است که ممکن کمتر از 2 دقیقه طول بکشد اما همین شما را قادر خواهد ساخت از حادثه پیشگیری کنید.

روزانه شما باید صداها و لرزش ها را برسی کنید بررسی های دیگری که در اطراف چیلر مانند بررسی عایق کاری ها نشت مایعات و.. بررسی کنید

اگر چیلر شما کدهای خطا می دهد ، وقت آن است که با یه متخصص تماس حاصل نمایید.

تعمیرات و نگهداری تاسیسات و موتورخانه- اصول طراحی موتورخانه ها- سرویس و نگهداری موتورخانه ها- بهینه سازی موتورخانه ها- فلودیاگرام موتورخانه-شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)- محل قرار گیری تجهیزات اصلی – محل قرار گیری موتورخانه ها-نحوه عملکرد انواع چیلر- انواع مبدل های حرارتی-

مطالعه بیشتر:

اجزا تشکیل دهنده موتور خانه و نکاتی که در طراحی و نگهداری موتورخانه ها باید به آن ها توجه کنید

سه عاملی که باعث ناکارآمدی چیلر می شود

1-درجه حرارت بالا رویکرد

اگر اختلاف دما بین آب عرضه و آب برگشتی بالاتر از حد مورد نظر باشد ممکن است آلاینده ها در لوله های اواپراتور و کندانسور جمع شده باشند . در هنگام تمیز کردن آنها سیستم تصفیه آب خود را بهبود ببخشید از آنجایی که راندمان انتقال حرارت به طور مستقیم بر راندمان چیلر اثر می گذارد از این رو این کار بسیار مهم است.

2- افزایش فشار تدریجی

اگر فشار کندانسور به طور پیوسته در طی ماه افزایش یابد ممکن است سرعت جریان آب نادرست باشد که باعث کاهش راندمان چیلر می شود .

تولید کنندگان چیلر تخمین میزنند که 1 psi(رطوبت ) هوا در یک کندانسور برابر با از دست دادن 3 درصد از بازده چیلراست. رطوبت موجود در چیلر همچنین می تواند اسیدهایی را ایجاد کند که باعث پیچ خوردگی سیم پیچ ها و یاتاقان های حرکتی شده و باعث ایجاد زنگ زدگی در داخل پوسته می شود جرم ها و لجن های لوله باعث کاهش کارایی انتقال حرارت واحد و راندمان کلی آن می شوند. بدون کنترل کردن این مورد هزینه تعمیرات کویل ها گران تمام می شود.

3- بار برودتی(عمل خنک کردن)

اگر یک چیلر به طور مدام نتواند به بار کامل برسد ممکن است روغن به مبرد وارد شده و باعث عدم صحیح سطح مبرد شود تغییر در مشخصات روغن ممکن است به معنی سایش قابل توجه کمپرسور باشد .

هنگامی که مبرد مایع وارد کمپرسور و تبخیر کننده می شود منجر به کاهش ظرفیت خنک کننده ، عملکرد بیش از حد موتور و همچنین آسیب احتمالی پروانه کمپرسور می شود.

شما می توانید برای بهترین خدمات ساخت ، نصب ، خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری چیلر با شرکت رادکو تماس حاصل نمایید.

مطالعه بیشتر:

خرید مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع  مناسب برج های مسکونی و تجاری

فروش انواع فن کویل در کرج و تهران شرکت رادکو

استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع در اقلیم های گرم خشک و معتدل مرطوب و سرد و خشک

سیستم های تهویه مطبوع/قیمت چیلر و خرید چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک

تماس با بخش فروش و پشتیبانی دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

صفحه نخست شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)

محصولات شرکت رادکو

محصولات شرکت رادکو

چیلر هوایی اسکرو شرکت رادکو

داکت اسپلیت /قیمت داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت /شرکت رادکو

, , , , ,
داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی است که در حال حاضر استفاده می شود که شامل دو بخش است . که یک بخش سیستم (کندانسور) در خارج از ساختمان قرار دارد و معمولا روی یک دیوار خارجی قرار دارد و یک بخش سیستم (هواساز) داخل ساختمان قرار دارد و در داخل سقف کاذب تعبیه می شود .
چیلر هوایی اسکرو شرکت رادکو

فن کویل/قیمت فن کویل و خرید فن کویل /شرکت رادکو

, ,
فن کویل کوچکترین عضو سیستم های تهویه مطبوع است. فن کویل دستگاهی برای خنک کردن و تولید گرما و به طور کلی تهویه مطبوع در محیطهای مختلف مانند : محیطهای مسکونی، اداری ،تجاری است.
معماری ساختمان و استفاده درست از سیستم های تهویه مطبوع در معماری ساختمان

تهویه مطبوع چگونه معماری مدرن را شکل داد

, , , , , , , , ,
ساختمان ها آثاری هنری اند و نماد خلاقیت هستند . معماران ، ساختمان های بزرگ و زیبایی خلق می کنند که در برابر زلزله نیز مقاوم هستند . در نتیجه همکاری با یک تیم در زمینه تهویه مطبوع می تواند این زیبایی را دو چندان کند و علاوه بر زیبایی ساختمان ، احساس آرامش و آسایش را نیز برای ساکنین آن فراهم کند.
چیلر هوایی اسکرو شرکت رادکو
چیلر هوایی اسکرو شرکت رادکو

چیلر هوایی چیست؟ مزایای کمپرسور اسکرال، اسکرو و پیستونی

چیلر های هوا خنک به دلیل استفاده از کندانسور هوا خنک به این نام شناخته می شوند شرکت رادکو آماده خدمت رسانی به کارفرمایان عزیز است تا با ارائه پیشنهادات در زمینه تهیه دستگاه های تهویه مطبوع به شما کمک کند.
فن کویل شرکت رادکو

فروش انواع فن کویل در کرج و تهران شرکت رادکو

, , , , , , , , , , , ,
فن کویل دستگاهی برای تولید گرما و سرما در ساختمان های اداری و مسکونی وتجاری همانطور که از نام این دستگاه پیداست از دو بخش اصلی فن و کویل تشکیل شده است این دستگاه در واقع نقش تمام کننده عمل انتقال حرارت و تهویه هوا را دارد.
تهویه مطبوع شرکت رادکو
سیستم تهویه مطبوع برج های مسکونی تجاری شرکت رادکو
چیلر هوایی اسکرو شرکت رادکو