شرکت دانفوس (danfoss)

شرکت دانفوس (danfoss) یکی از کمپانی های بزرگ دنیا به شمار می رود که در زمینۀ تولید محصولات برودتی، انواع کمپرسورها، دستگاه‌های تهویه مطبوع، انواع یخچال‌های خنک کننده و سردخانه ها فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در کشور دانمارک و شهر نوردبورگ قرار داشته و امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا صاحب نمایندگی معتبر است. کمپانی دانفوس امروزه نزدیک به بیست و هشت هزار نفر کارمند دارد و به عنوان یک شرکت جهانی در بورس ایالات متحدۀ امریکا به ثبت رسیده است. در بسیاری از تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع امروزی نظیر چیلر، هواساز، روفتاپ پکیج و دیگر محصولات نام کمپانی دانفوس بر روی قطعات تشکیل دهنده این دستگاه ها به وفور دیده می شود. در این مطلب به معرفی تاریخچه و خدمات یا محصولات شرکت دانفوس می پردازیم.

تاریخچه شرکت دانفوس

در ۱ سپتامبر ۱۹۳۳ زمانی که مدسن کلوزن دانفوس را در مزرعه والدین خود در نوردبورگ دانمارک تاسیس کرد. از آن به بعد این کسب و کار از یک شرکت انحصاری به یکی از پیشگامان جهان در زمینه راه حل های کارآمد و نوآورانه استخدام کارکنان با بیش از۲۲۰۰۰و فروش در بیش از ۱۰۰ کشور افزایش یافته است. به دست آوردن پایه اولیه در بازارهای در حال ظهور و تمرکز روشن بر محصولات نوآورانه برای مشتریان بخشی از دلایل این موفقیت است.شرکت ایمن کنترل دینامیک نماینده دانفوس از سال ۲۰۰۷ افتخار اشنایی با شرکت دانفوس را دارد. از همان ابتدا شرکت دانفوس انقدر قوی کار کرد بود که در جهان صاحب چشم انداز شد. این شرکت در اوایل سال ۱۹۳۹ به کشورهای سایر اروپا صادر شد.و در سال ۱۹۴۹ دانفوس اولین شرکت خارجی خود را تاسیس کرد. در دهه ۱۹۵۰ دانفوس در ایالت متحده امریکا و آلمان تاسیس شد. شرکت دانفوس در دهه ۱۹۹۰ به صورت چشمگیری پیشرفت کردو با کارخانجات صنعتی و شرکت های بزرگ چینی و روسی وارد کار شد.امروزه این کشورها بزرگ ترین بازارهای های دانفوس هستند.بازار جهانی پیش از آنکه کسی حتی درباره جهانی شدن صحبت کند سنگ بنای دانفوس بوده است و این شرکت را با موقعیتی قوی بین المللی به ارمغان آورده است. دانفوس در میان اولین کسانی بود که در بازارهای بزرگ در حال ظهور قرار می گرفت و به طور هدفمند برای ایجاد روابط خوب با مشتریان و شرکای تجاری کار می کرد.دانفوس به درستی از اختراعات مد کالوزن برای توسعه محصولات ابتکاری که نیازهای مشتریان امروز و فردا را برآورده می کنند اختصاص داده شده است. با این همه با استفاده از شیر انبساط برای تنظیم سیستم های تبرید آغاز شده و با یکی از اولین ترموستات های رادیاتور در جهان برای تنظیم گرما و اولین مبدل فرکانس تولید انبوه در جهان برای کنترل سرعت موتورهای الکتریکی ادامه یافت. امروز دانفوس نزدیک به ۵۰ خط تولید متفاوت دارد و حدود ۴ درصد از فروش خالص خود را در محصولات جدید و نوآورانه ای که قادر به صرفه جویی در مقدار زیادی انرژی و CO2 در جهان هستند سرمایه گذاری می کند.

تولیدات شرکت دانفوس

امروزه تولیدات کمپانی دانفوس در چند بخش صنعتی و نیمه صنعتی انجام می گیرد. آنچه شرکت دانفوس برپایۀ آن شکل گرفت اما تولیدات شیرهای اتوماتیک بود. تولیداتی که این شرکت را با تولیدکنندگان دستگاه های تهویۀ مطبوع، انواع کمپرسورها و مبدل های حرارتی مربوط می ساخت. امروزه نیز این کمپانی در زمینۀ تولید دستگاه های تهویۀ مطبوع فعالیت های بسیاری دارد. در سال 2010 میلادی یک شرکت آلمانی به نام آئوریلیوس امتیاز تولید کمپرسور های یخچال و دستگاه های سرماساز را از شرکت دانفوس خریداری کرده و پس از آن محصولات این شرکت را با نام تجاری سکاپ به بازار عرضه می کند. اواپراتور، کندانسور، کمپرسور های دانفوس، شیرآلات و تجهیزات کنترلی از جمله تولیدات شرکت دانفوس است که امتیاز تولید و عرضۀ آن به شرکت آئوریلیوس واگذار شده است. هستۀ اصلی این شرکت در فرایبورگ آلمان قرار داشته و البته شرکت های زیرمجموعۀ این کمپانی در کشورهایی مثل چین، اسلونی و اسلواکی نیز حضور دارند. ضمن اینکه نمایندگی های فروش کمپرسور های سکاپ تقریباً در تمام دنیا حضور فعال داشته و محصولات این شرکت را به دست مشتریان می رسانند. از کمپرسورها و دیگر محصولات تولید شدۀ کمپانی دانفوس امروزه در بسیاری از تولیدات صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. در تولید انواع یخچال های خانگی، یخچال‌های صنعتی، سردخانه‌ها از محصولات کمپانی دانفوس و سکاپ بهره برده می شود. دلیل ارجحیت این کمپرسورها نسبت به دیگر کمپرسورهای موجود مصرف پایین انرژی و کارایی بالاست. البته عمده فعالیت این شرکت در تولید محصولات تبریدی و برودتی با ظرفیت پایین است

محصولات شرکت دانفوس

شیر انبساط دانفوس

کمپرسور اسکرال دانفوس

کمپرسور مینروپ دانفوس

شیر برقی دانفوس

شیر دستی دانفوس

راههای ارتباط با ما

كاربر گرامی اين قسمت جهت ارتباط هر چه بهتر شما با شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)  ايجاد شده است. ارائه پيشنهادات و انتقادات، مسلماً ما را به سمت پيشرفت و خدمت رسانی هر چه بهتر هدايت می نمايد.

با تشكر از شما

فرم تماس با ما

7 + 0 = ?

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:28428609-021

  تلفن همراه:09025555107

   

  ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس دفترفروش و کارخانه

  آدرس دفتر فروش: کرج بلوار شهداری ساختمان امیرکبیر

  آدرس کارخانه: جاده قدیم کرج -هشتگرد

 • آدرس ایمیل

  روابط عمومی :

  info@radcoir.com

   منابع انسانی:

  hr@radcoir.com

   واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

ازطریق واتساپ با ما در تماس باشید
ارسال از طریق واتساپ