داده های طراحی چیلر هوا خنک شامل دما، فشار ،آنتالپی و آنتروپی

طراحی چیلر هوا خنک

اولین مؤلفه ای که برای چرخه تبرید با آن شروع می کنیم، کمپرسور است، که مبرد را به حجم کمتری فشار می دهد تا دما و فشار را افزایش دهد و سپس آن مبرد فشرده را به نقاط سیستم انتقال می دهد. از اینجا به سمت کندانسور جریان می یابد که در آن گرمای ناخواسته به هوای اتمسفر دفع می شود. پس از آن ما یک انبساط داریم که توسط شیر انبساط مبرد را منبسط می کند تا فشار و دما را کاهش دهد و در آخر اواپراتور را داریم که گرمای ناخواسته را از ساختمان می گیرد. در بالای چیلر ما فن هایی داریم که هوا را روی کویل های کندانسور حرکت می دهند.

مطالعه بیشتر:

قیمت چیلر و نکات مهم در خرید چیلر

مهم ترین برندهای کمپرسور سرمایشی فعال در بازار ایران

انواع کمپرسور:

کمپرسور دانفوس کمپرسور بیتزر کمپرسور کوپلند

انواع کمپرسورهای کوپلند

کمپرسور اسکرال کوپلند کمپرسور DWM کوپلند
کمپرسور DWM کوپلند سری S
برای مشاهده ی کمپرسور اسکرال کوپلند لطفا کلیک نمایید برای مشاهده ی کمپرسور DWM کوپلند لطفا کلیک نمایید

انواع کمپرسور دانفوس

 • کمپرسور سیلندر پیستونی (سری MTZ، MT، NTZ) طیف وسیعی از کمپرسورهای قوی مبتنی بر بیش از 40 سال تجربه در این زمینه
 • کمپرسور اسکرال DANFOSS (سری HLM، HRM، SY، SM)
کمپرسور منیروپ دانفوس کمپرسور منیروپ دانفوس
کمپرسور اسکرال دانفوس کمپرسور اسکرال دانفوس

انواع کمپرسور تولیدی شرکت بیتزر

کمپرسورسمی هرمتیک پیستونی بیتزر کمپرسورسمی هرمتیک پیستونی بیتزر
کمپرسور رفت و برگشتی بیتزر کمپرسور رفت و برگشتی بیتزر
کمپرسور کامپکت اسکرو بیتزر کمپرسور کامپکت اسکرو بیتزر
کمپرسور دو مرحله ای بیتزر کمپرسور دو مرحله ای بیتزر
کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر
کمپرسور تسمه ای بیتزر کمپرسور تسمه ای بیتزر
کمپرسور اسکرال بیتزر کمپرسور اسکرال بیتزر

مطالعه بیشتر:

شناخت انواع کمپرسور، مزایا و معایب هر یک از کمپرسورهای مورد استفاده در چیلر های تراکمی

اکنون می خواهیم رفتار مبرد را در چهار مکان کلیدی در نقاط مختلف چیلر بررسی کنیم.

اجزا اصلی چیلر

بررسی فشار و دما در نقاط مختلف چیلر

در بالا می توانید چرخه تبرید چیلر را در دو نمودار با نقاط مرجع شماره گذاری شده و نشان داده شده روی چیلر و همچنین نمودارها مشاهده کنید تا بتوانید دنبال کنید.

در نقطه یک: مبرد به تازگی گرمای ناخواسته را از اواپراتور گرفته و تبدیل به بخار شده است. می دانیم که مبرد باید فشار کم، دمای پایین و بخار اشباع شده باشد و مبرد در این نقطه حدود 350 کیلو پاسکال یا (3.5 بار) در دمای 5 درجه سانتی گراد (41 درجه فارنهایت) و آنتالپی 250 کیلوژول بر کیلوگرم خواهد بود. (107 Btu/lb) و آنتروپی 0.916 kJ//kg/K (0.219 Btu/lbm/F).

نقطه دو: این دقیقاً بعد از کمپرسور است، بنابراین ما می دانیم که بخاری با فشار بالا، دمای بالا و بسیار گرم خواهد بود. از نمودارها همچنین می توانیم ببینیم که در منطقه فوق گرم قرار خواهد گرفت. فشار در حال حاضر 1500 کیلو پاسکال (15 بار)، دما 60 درجه سانتیگراد (140 درجه فارنهایت)، با آنتالپی 280 کیلوژول بر کیلوگرم (120 Btu/lb) و آنتروپی 0.916 کیلوژول بر کیلوگرم در کلوین (0.219) است. Btu/lbm/F). در این مرحله می بینیم که فشار، دما و آنتالپی افزایش یافته است، اما آنتروپی ثابت مانده است.

نقطه سه: درست بعد از کندانسور است بنابراین مبرد به تازگی مقداری از گرمای ناخواسته را به اتمسفر داده است. ما می دانیم که مبرد همچنان باید یک مایع با فشار بالا، دمای متوسط ​​و اشباع باشد و مطمئناً به خط اشباع در نمودارها بسیار نزدیک است. در اینجا می توانیم متوجه شویم که فشار در 1500 کیلو پاسکال (15 بار) ثابت مانده است. دما با از دست دادن انرژی حرارتی کاهش یافته است و اکنون به 55 درجه سانتیگراد (131 درجه فارنهایت) رسیده است. آنتالپی نیز به 129 کیلوژول بر کیلوگرم (56 Btu/lbm) و آنتروپی نیز به 0.458 kJ/kg/K (0.109 Btu/lbm/F) کاهش یافته است.

نقطه چهار: بعد از شیر انبساط، مبرد منبسط شده است بنابراین فشار و دما کاهش می یابد. بنابراین ما می دانیم که قرار است جایی در داخل گنبد بخار باشد. فشار به 350 کیلو پاسکال (3.5 بار) کاهش یافته است. دما نیز به 5 درجه سانتیگراد (41 درجه فارنهایت) کاهش یافته است و به این دلیل است که مبرد منبسط و گسترش یافته است. آنتالپی در 129 کیلوژول بر کیلوگرم (56 Btu/lbm) ثابت مانده است و آنتروپی اندکی در 0.483 kJ/kg/K (0.115 Btu/lbm/F) افزایش یافته است.

گرمای ناخواسته از کندانسور با استفاده از فن هایی که هوای خنک تری را در سراسر کویل کندانسور پخش می کنند، از کندانسور خارج می شود. در این مثال، جریان کل فن ها 30.75 متر مکعب در ثانیه (30750 لیتر در ثانیه) خواهد بود. دمای هوای ورودی حدود 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و دمای خارج از آن حدود 44 درجه سانتیگراد (111 درجه فارنهایت) خواهد بود. که منجر به انتقال حرارت 496 کیلووات می شود. می توانید آن را از تفاوت آنتالپی بین نقاط 2 و 3 بررسی کنید. بنابراین این تفاوت در آنتالپی در سرعت جریان جرمی مبرد ضرب می شود. سرعت جریان جرمی در این سیستم 3.3 کیلوگرم بر ثانیه (7.2 پوند بر ثانیه) است. از مبرد R134a استفاده می کند و قدرت تراکم آن 98.9 کیلو وات است. می توانید قدرت تراکم را با پیدا کردن تفاوت بین آنتالپی @ نقطه 2 منهای آنتالپی @ نقطه 1 و سپس ضرب آن در سرعت جریان جرمی مبرد پیدا کنید.

در این مثال سرعت جریان آب سرد 15.8 کیلوگرم بر ثانیه (34.8 پوند بر ثانیه) است. دمای داخل، یعنی دمایی که پس از جمع‌آوری تمام گرمای ناخواسته در ساختمان از ساختمان وارد می‌شود، حدود 12 درجه سانتی‌گراد (53.6 درجه فارنهایت) است. دمای آب خروجی حدود 6 درجه سانتیگراد (42.8 درجه فارنهایت) خواهد بود. یعنی انتقال حرارت برای آن 397 کیلو وات خواهد بود. همچنین می توانید با کم کردن اختلاف آنتالپی بین نقطه 1 و 4 و ضرب آن در دبی مبرد آن را بررسی کنید. که انتقال حرارت را به شما می دهد.

اجزای تشکیل دهنده مینی چیلر

فروش انواع فن کویل و چیلر شرکت رادکو:

محصولات ما مطابق با نیازها و درخواست های هر مشتری طراحی و تولید شده است .با توجه به اطلاعات فنی و قیمت های مناسب ارائه شده انواع فن کوئل و چیلر  در سایت تخصصی و معتبر رادکو، صمیمانه امیدواریم شما کاربر گرامی ضمن مطالعه مشخصات فنی کامل ارائه شده، با اطمینان خاطر از گارانتی اصلی+تحویل سریع محصولات، رادکو را جهت خرید محصول مورد نیاز خود (از یک محصول تا خرید عمده برای شرکت ها و پروژه های ساختمانی) در سراسر کشور و حتی در کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه انتخاب فرمائید.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم ها، شناخت خصوصیات، مزایا و معایب هر یک، انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان های مسکونی  و اداری خود و نیز استعلام قیمت فن کویل ها و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

راههای ارتباط با ما

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:02171057987و28428609-021

  تلفن همراه:09385059681-09025555107 

   ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس ایمیل

  واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

ازطریق واتساپ با ما در تماس باشید
ارسال از طریق واتساپ