انتخاب و خرید انواع مینی چیلر :

ميني چيلر:

دستگاه مینی چیلر در واقع چیلر کوچکی است که برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری کوچک کاربرد دارد. در ادامه ضمن معرفی انواع دستگاه مینی چیلر با طرز کار، اجزا و مزایای انواع دستگاه های مینی چیلر و همچنین بهترین روش انتخاب و خرید انواع دستگاه های تهویه مطبوع با مناسب ترین قیمت آشنا خواهیم شد.

همان طور که در بالا گفتیم مینی چیلر، همان کوچک شده چیلر و طرز کار آن مشابه چیلر است. مینی چیلر در ساختمان هایی که می خواهیم سرمایش و گرمایش مستقل داشته باشند کاربرد دارند و مشکلات مربوط به موتورخانه مرکزی را از بین می برد.

دستگاه مینی چیلر، کم صداتر از چیلر بوده و غالبا ظرفیت آن کمتر از 10 تن تبرید است. معمولا ظرفیت مینی چیلرها بین 2 تا 10 تن تبرید (ظرفیت چیلرها بین 10 تا 1000 تن تبرید است) است.

خرید مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع  مناسب برج های مسکونی و تجاری

عملکرد و اجزای مینی چیلر:

مینی چیلر ها معمولاً چیلر های هواخنک با ابعاد و ظرفیت کوچک تر هستند که عملکرد آنها به این صورت است: گاز مبرد توسط کمپرسور مینی چیلر های هوایی فشرده می گردد. گاز متراکم شده با فشار و دمای بالا وارد کندانسور شده و توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به صورت مایع در می آید و این مایع مبرد با عبور از شیر انبساط (Expansion Valve) یا لوله موئین که کار آن شکستن فشار مایع می باشد، در دمایی پائین قرار می گیرد تا بتواند پس از ورود به کویل اواپراتور گرمای آب داخل اواپراتور را جذب نماید. به دلیل فشار کمتر اواپراتور نسبت به کندانسور، مایع مبرد تبخیر می شود که گرمای مورد نیاز این عمل تبخیر از آب جریان یافته سیستم تهویه مطبوع درون اواپراتور تامین می شود، در نتیجه آب سیستم تبرید درون اواپراتور سرد می گردد و سپس توسط سیستم پمپ های سیرکولاتور به کویل آب سرد فن کویل ها و هواسازها جهت ایجاد هوای خنک در محل مورد نظر منتقل می شود. پس از این فرآیند مجددا با مکش کمپرسور گاز ناشی از تبخیر، به سمت کمپرسور حرکت نموده و این سیکل ادامه می یابد.

شناخت انواع چیلر، طراحی و نحوه انتخاب بهینه چیلر- بررسی چیلرهای تراکمی و نحوه انتخاب آنها- شناخت انواع کمپرسور، مزایا و معایب هر یک از کمپرسورهای مورد استفاده در چیلر های تراکمی- ظرفیت قابل استفاده کمپرسورها و هزینه های اولیه آن- مینیمم راندمان چیلر ها( COP وEER ) بر اساس استاندارد اشری 90,1- راندمان چیلر در میان باری است (IPLV)- نسبت کیلووات مصرفی بر هر تن را برای چیلرهای تراکمی- محاسبه IPLVطبق استاندارد امریکایی AHRI 550/590

از مزایای استفاده از مینی چیلر ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو فصل بودن سیستم مینی چیلر
 • استقلال کامل هزینه تهویه مطبوع واحدها از یکديگر
 • عدم و جود سر و صدای حرکت باد بدليل حذف کانال در مینی چیلر
 • استهلاک، لرزش و صدای کمتر و همچنین طول عمر بالا به دلیل تعداد کم قطعات متحرک
 • قابلیت قرارگیری در فضای آزاد مثل سطح پشت بام یا تراس
 • عدم نیاز به فضای نصب زیاد بدلیل ابعاد و وزن بسیار پایین
 • ضریب اطمینان بالا، قابلیت تامین تناژ پایین، مصرف پایین برق
 • تعمیر و نگهداری آسان و هزینه نگهداری بسیار پایین
 • قابلیت کارکرد در مناطق خشک و حاره ای
 • عدم نیاز به برج خنک کننده در سیستم مینی چیلر
 • عدم یخ زدگی به دلیل استفاده از اواپراتور صفحه ای از جنس استنلس استیل
 • استقلال دمای اتاق ها از یکدیگر
 • عدم انتقال صدای اتاق ها به یکدیگر

قیمت مینی چیلر-قیمت داکت اسپیلت-ارتباط چیلر و فن کویل

مقایسه مینی چیلر با داکت اسپلیت:

با توجه به سوالات مکرر سازندگان واحدهای مسکونی در خصوص مقایسه هزینه تهیه و اجرا و بهره برداری داکت اسپلیت با مینی چیلر و فن کویل های آن برای هر واحد مسکونی، طبق محاسبه و برآورد و تجربه کارشناسان فروش شرکت رادکو، انجام صحیح برآورد و مقایسه این هزینه ها به عوامل متعددی مانند برند انتخابی، متراژ زیر بنای واحد، محل و چگونگی اجرا و … بستگی دارد.

داکت اسپلیت /قیمت داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت /شرکت رادکو

1- هزینه برق مصرفی و تعمیرات دوره ای :

در زمینه هزینه های بهره برداری که عمدتا شامل هزینه برق مصرفی + هزینه تعمیرات دوره ای و شارژ گاز مبرد می باشد نیز تفاوت چندانی بین هزینه مصرف برق و دیگر هزینه های بهره برداری داکت اسپلیت و مینی چیلر نمی باشد.

نگهداری و تعمیرات چیلرهای تجاری،صنعتی و خانگی توسط شرکت رادکو

2-مقایسه از نظر کنترل مستقل دمای هر فضا:

به لحاظ کنترل فضا در ساختمان بدلیل اینکه همه فضا ها و سالن در داکت اسپلیت به یک یونیت داخلی (اواپراتور) متصل می شوند نمی توانیم برای هر فضا و یا اتاق بطور مجزا دما را بر روی دمای دلخواه تنظیم نماییم .بنابر این دمای تمام قسمت هایی که به یک داکت متصل می شوند یکسان خواهد بود و با هم روشن و خاموش می شوند.و فقط می توان با قرار دادن یک دمپر بر روی کانال وود هوا به اتاق مسیر عبور هوا را باز و بسته کرد. ولی در سیستم مینی چیلر و فن کویل هر کسی در هر اتاقی باشد می تواند دمای اتاق خود را تنظیم کند واین باعث خواهد شد افراد مسن داخل خانه دچار مشکل نشوند.

اسپلیت - خرید مینی چیلر و مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت

3-مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت به لحاظ هزینه کانال کشی و لوله کشی:

هزینه داکت استفاده شده برای داکت اسپلیت به مراتب بالاتر از لوله کشی (لوله های 5 لایه و یا لوله سبز)  بین مینی چیلر و فن کوئل خواهد بود .و به لحاظ پاکسازی و بازسازی در سیستم مینی چیلر و فن کوئل بدلیل عدم استفاده از کانال بسیار راحتر خواهد بود.

4-تفاوت داکت اسپلیت و مینی چیلر به لحاظ سطح صدا :

از آنجایی که داکت اسپلیت دارای یک یونیت داخلی با فن بزرگتری نسبت به فن کوئل چیلر می باشد اگر بدرستی طراحی نشود باعث سر و صدای زیادی و ایجاد مزاحمت برای ساکنین واحد مسکونی در شب و هنگام استراحت خواهد شد .

5-تفاوت داکت اسپلیت و مینی چیلر به لحاظ محدودیت در لوله کشی :

با توجه به اینکه اواپراتور داکت اسپلیت یا همان یونیت داخلی با لوله مسی برای انتقال گاز مبرد از یونیت خارجی به آن جهت جلو گیری از افت راندمان محدودیت طول دارد بنابر این برای نزدیک بودن هر دو یونیت می بایست یونیت خارجی در تراس نصب نمود این در حالی است که مبرد انتقالی در سیستم مینی چیلر و فن کوئل آب است و محدودیت طول برای لوله آب وجود نداشته و می توانیم مینی چیلر را برای جلوگیری از اشغال فضا و دور بودن از دید و نمای ساختمان در پشت بام قرار دهیم.

انواع گاز مبرد -مشخصات فنی مبرد ها-قیمت گاز مبرد

6-تفاوت در نیاز به هوای تازه:

در ساختمان هایی که نیاز به هوای تازه وجود دارد باید از هواساز (فن کوئل کانالی) که از یک طرف با هوای تازه و کانال های هوا و کانال برگشت جریان هوا در تماس می باشد همراه با مینی چیلر استفاده نمود.

فن کویل/قیمت فن کویل و خرید فن کویل /شرکت رادکو

نتیجه گیری :

بطور کلی می توان گفت برای اماکن عمومی و سالن و ادارات فلت که نیاز به هوا با دمای یکسان دارند از داکت اسپلیت استفاده  گردد ولی برای ساختمان های مسکونی با اتاق های مجزا می توان دمای هر اتاق را بر روی دمای دلخواه تنظیم نمود و بهتر است از مینی چیلر بکار گرفته شود.

خرید داکت اسپلیت و مزایا و معایب آن نسبت به دستگاه های تهویه مطبوع دیگر

با توجه به اطلاعات فنی و قیمت های مناسب ارائه شده انواع مینی چیلر در سایت تخصصی و معتبر رادکو، صمیمانه امیدواریم شما کاربر گرامی ضمن مطالعه مشخصات فنی کامل ارائه شده، با اطمینان خاطر از گارانتی اصلی+تحویل سریع محصولات، رادکو را جهت خرید محصول مورد نیاز خود (از یک محصول تا خرید عمده برای شرکت ها و پروژه های ساختمانی) در سراسر کشور و حتی در کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه انتخاب فرمائید.

قیمت و خرید مینی چیلر 2 تن

فروش انواع مینی چیلر و داکت اسپلیت شرکت رادکو:

محصولات ما مطابق با نیازها و درخواست های هر مشتری طراحی و تولید شده است .با توجه به اطلاعات فنی و قیمت های مناسب ارائه شده انواع مینی چیلر و داکت اسپلیت در سایت تخصصی و معتبر رادکو، صمیمانه امیدواریم شما کاربر گرامی ضمن مطالعه مشخصات فنی کامل ارائه شده، با اطمینان خاطر از گارانتی اصلی+تحویل سریع محصولات، رادکو را جهت خرید محصول مورد نیاز خود (از یک محصول تا خرید عمده برای شرکت ها و پروژه های ساختمانی) در سراسر کشور و حتی در کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه انتخاب فرمائید.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم ها، شناخت خصوصیات، مزایا و معایب هر یک، انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان های مسکونی  و اداری خود و نیز استعلام قیمت فن کویل ها و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

تماس با بخش فروش و دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

صفحه نخست شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)

مطالعه بیشتر:

چیلر چیست ؟ساختمان چیلر تراکمی واجزای تشکیل دهنده چیلر تراکمی

با انواع مختلف چیلرها آشنا شویم (چیلر تراکمی، چیلر جذبی، مینی چیلر)

انواع کمپرسورهای مورد استفاده در چیلرهای تراکمی

طرز کار چیلر تراکمی آب خنک چگونه است؟ اجزا تشکیل دهنده چیلر تراکمی آب خنک – نوع و برند کمپرسور چیلر های تهویه مطبوع شرکت رادکو برای تناژهای مختلف .

تشریح انواع فن کویل، ساختار و طرز کار فن کوی

طریقه عملکرد سیستم هوشمند موتورخانه
دستورالعمل نصب و تعمیر و نگهداری چیلر هوا خنک
چیلر جدبی
نکات مثبت و منفی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند
خرید مینی چیلر به قیمت کارخانه
پارامترهایی که در انتخاب چیلر موثر است
شرکت سازنده چیلر صنعتی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات شرکت رادکو

محصولات شرکت رادکو