کاربرد چیلر در صنعت تزریق پلاستیک

کارخانه های پلاستیک از مهم ترین و بزرگترین کارخانه های صنعتی در جهان به شمار می آیند و تاثیر آنها تقریباً در تمام زمینه های زندگی ما دیده می شود.

از بسته بندی مواد غذایی و دارو ها و سرگرمی و صنایع هوا فضا. در این صنعت جهت خنک کردن روغن دستگاه و همچنین خنک کردن قالب از چیلر استفاده می شود. علت استفاده از چیلر جریان بالای آب سرد می باشد که یکی از اساسی ترین نیاز ها در صنعت مدرن می باشد در صنعت زمان ارزشمند است در نتیجه هر روشی که بهینه سازی زمان در فرایندهای تولید قطعات پلاستیکی کمک نماید باعث درآمد زایی خواهد شد و از طرفی دما به عنوان پارامتر کیفیت قطعات پلاستیکی تولیدی و زمان تولید آنها و راندمان تولید موثر می باشد.

بخش عظیمی از قطعات پلاستیکی با استفاده از تزریق پلاستیک در قالب تولید می شوند. در دستگاههای تزریق پلاستیک تا ذوب شدن آن گرما داده می شود و سپس این پلاستیک در داخل قالب تزریق می شود و در این قسمت پلاستیک سرد می شود و شکل می گیرد.

اما مرحله خنک شدن قالب از لحاظ زمانی طولانی ترین فرایند در ساخت قطعات پلاستیکی محسوب می‌ شود و بیش تر از ۸۰ درصد از کل زمان پروسه ها را فرآیند خنک سازی تشکیل می دهند. استفاده از چیلر در فرآیند خنک سازی قطعات می تواند این زمان را کاهش دهد و در عین حال کیفیت قطعات پلاستیکی را نیز افزایش دهد.

کاربرد چیلر در صنعت تزریق پلاستیک

مزایا استفاده از چیلر در دستگاه تزریق

دمای پایین تر آب

  • یک چیلر می تواند آب با دمای کمتری را به نسبت سایر روشهای خنک سازی فراهم کند. این موضوع مزیت‌های زیادی را می‌تواند در دسترس تولیدکنندگان قرار دهد.

کاهش ضایعات

  • تنظیم دمای صحیح فرآیند به صورت پایدار سبب می شود که ضایعات کمتری به وجود آید و کارآیی سیستم افزایش پیدا می کند.

انتقال بهتر گرما

  • به دلیل اینکه آب در یک چرخه بسته در چیلر حرکت می‌کند بنابراین آب با کیفیت بالاتری در چیلر مورد استفاده قرار می گیرد و انتقال گرما به نحوی بهتری انجام خواهد شد.

مزایا استفاده از چیلر در دستگاه تزریق

 دلایل اصلی برای استفاده از چیلر جهت خنک کاری قالب تزریق

افزایش تولید

  • نگهداری دمای ماشین و قالب های تزریق پلاستیک در محدوده صحیح و به طور ثابت موجب افزایش تعداد قطعات تولید شده در هر ساعت و کاهش قابل توجه قطعات معیوب میگردد.

کاربرد چیلر در قالب‌‌گیری بادی

محافظ از تجهیزات

  • خنک کاری موجب افزایش طول عمر تجهیزاتی می شود که گاها در تمام طول هفته و به صورت ۲۴ ساعته در دمای بالا کار می کنند.

 دلایل اصلی برای استفاده از چیلر جهت خنک کاری قالب تزریق

  • کاهش مدت زمان خنک شدن قطعه
  • بهبود کیفیت سطح محصول
  • جلو گیری از ایجاد تنش های جرارتی در تجهیزات ماشین تزریق ترک خوردن و شکستن قطعات آن
  • افزایش کیفیت محصول
  • افزایش دقت درستی و پایداری محصول

کاربرد چیلر در قالب گیری

قالب گیری بادی کاربرد زیادی در تولید بطری های توخالی پلاستیکی دارد. روشهای مختلفی برای قالب گیری بادی وجود دارد اما به طور کلی این فرایند با گرم کردن پلاستیک و ایجاد لقمه آغاز می شود. این لقمه همانند یک استوانه است که از یک طرف سوراخ است و هوا می‌تواند از این طریق در آن جریان پیدا کند.با دمیده شدن هوا توسط کمپرسور به داخل این لقمه فشار هوا پلاستیک را حرکت می دهد و آن را به دیواره قالب می چسباند. سپس پلاستیک خنک شده و از قالب خارج می شود. چیلر نیز مشابه کاری که در دستگاه تزریق پلاستیک انجام می دهد را نیز در قالب گیری بادی انجام می دهد. استفاده از چیلر سبب می شود که سطح پلاستیک یکنواخت به دست آید و تنش‌ های داخلی کمتری در قطعات ایجاد شود.

مزایای استفاده از چیلر در دستگاه‌ تزریق

کمپرسور چیلر تزریق پلاستیک

در چیلر های تزریق پلاستیک می توان از همه انواع کمپرسور موجود در بازار استفاده کرد اما باید به این موضوع توجه داشت که چیلر تزریق پلاستیک مانند چیلر صنعتی ساعت کار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و استهلاک بیشتری نسبت به چیلر تهویه مطبوع دارد کمپرسوری باید در آن استفاده شود که قابلیت تعمیر داشته باشد و قیمت مناسبی داشته باشد .

اواپراتور چیلر تزریق پلاستیک

به این دلیل که در چیلرهای تزریق پلاستیک آب خیلر زیادی در گردش است به این خاطر باید از اواپراتوری استفاده شود که مقدار آب در گردش بیشتری دارد.

آیس بانک

یکی از بهترین اواپراتورهای مورد استفاده در چیلر تزریق پلاستیک اواپراتور آیس بانک  است

سطح تبادل حرارتی بالا و حجم بالای ذخیره آب سرد از مزایای اواپراتور آیس بانک است .

با وجود حجم بالای ذخیره آب ، امکان زمان تعویض قالب و تخلیه آب در گردش از داخل قالب آب سرد با حجم مورد نیاز جهت شارژ به داخل قالب را برای کاربر فراهم می کند.

این عمل موجب می شود زمان تولید به شدت کاهش یابد .

و همچنین به وجود آب سردی که آیس بانک دارد  تعداد استارت های کمپرسور کاهش یافته که این موضوع در طول عمر دستگاه بسیار موثر است.

اواپراتور پوسته و لوله

اواپراتور صفحه ای

چیلر در شکل دهی پلاستیک چه نقشی دارد

دما در فرآیند و شکل دهی پلاستیک نقش اساسی دارد بگونه ای که اگر فرآیند خنک سازی طولانی شود زمان و پول بیشتری از دست می رود . بنابر این باید این پروسه در حداقل زمان انجام شود .

در کارخانه های تولید پلاستیک از چیلر های آب خنک و هوا خنک می توان استفاده کرد .و به این دلیل که پلاستیک به سرعت شکل گرفته و منبسط می شود چیلرها باید توانایی منطبق شدن با این پروسه را داشته باشند .

در مراحلی که پلاستیک شکل می گیرد حرارت بسیار زیاد است برای اینکه این حرارت از پلاستیک خارج شود بهترین روش استفاده از چیلر و مینی چیلر است.

نحوه انتخاب چیلر مناسب برای دستگاه تزریق پلاستیک

مطالعه بیشتر :

نگهداری و تعمیرات چیلرهای تجاری،صنعتی و خانگی توسط شرکت رادکو

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

تماس با بخش فروش و دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات شرکت رادکو

فن کویل-اجزا فن کویل
محاسبه ظرفیت چیلر
انتخاب چیلر
تعدادی از عواملی که باید در کنترل تهویه رستوران مد نظر قرار داد

گرمایش و سرمایش برای رستوران و کافی شاپ  | تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ|

/
استفاده از سیستم های تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ یک تجربه بهتر را برای رستوران به ارمغان می آورد. و می تواند به شهرت شما به عنوان رستوران دار کمک کند وبه تجربه ای که مشتریان با صرف غذا در رستوران شما کسب می کند کمک کند تا آنها بهترین تجربه ممکن را کسب کنند.