تجهیزات و لوازم کنترل ، اندازه گیری و ایمنی

استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان ها و ایمنی در برابر عوامل مختلف امری حیاتی است و باید برای هرگونه پروژه ساخت و یا بازسازی به درستی برنامه ریزی شود .

استفاده از آنها جهت تامین ایمنی محیط زندگی و پیشگیری از حوادث غیر متقربه ضروری است .

تجهیزات و لوازم اندازه گیری و کنترل

سیستم های کنترل به مجموعه ای از دستگاه های مکانیکی یا الکترونیکی گفته می شود که دستگاه ها یا سیستم های دیگر را از طریق حلقه های کنترل تنظیم می کند . به طور معمول ، سیستم های کنترل رایانه ای هستند.

سیستم های کنترل بخشی اصلی از صنعت و اتوماسیون هستند . انواع حلقه های کنترل که این فرآیند ها را تنظیم می کنند شامل سیستم های کنترل صنعتی (ICS) مانند کنترل نظارت و دستیابی به داده ها (SCADA) و سیستم های کنترل توزیع شده است (DCS)

سیستم های کنترلی برای افزایش تولید ، کارایی و ایمنی در بسیاری از مناطق از جمله :

کشاورزی

شیمیایی

کارخانهای خمیر کاغذ

کنترل کیفیت

کنترل دیگ بخار و نیروگاه ها

نیروگاه های هسته ای

کنترل محیطی

تصفیه آب

تصفیه فاضلاب

غذا و فراورده های غذایی

فلزات و معادت

تولید دارو

و…..

دو نوع کنترل حلقه اصلی وجود دارد : حلقه های باز که با ورودی انسان کار می کنند و حلقه های بسته که کاملا مستقل هستند . بعضی از حلقه ها را می توان بین حالت های بسته و حالت های مختلف باز کرد . وقتی باز است ، یک حلقه قابل تغییر به صورت دستی کنترل می شود و در صورت بسته شدن کاملا خودکار است شرکت رادکو امکان بررسی و خرید تجهیزات کنترل و ایمنی را در زمینه ساختمان در دسته بندی زیر فراهم آورده است

  • سیستم های کنترل و اندازه گیری دما

  • سیستم های کنترل و اندازه گیری شیر های کنترل

  • سیستم های کنترل و اندازه گیری سطح

  • سیستم های کنترل و اندازه گیری فشار

  • سیستم های کنترل و اندازه گیری دبی

انتخاب سیستم های اندازه گیری و کنترل دما

اندازه گیری و کنترل دما بدون شک متداول ترین پارامتر های اندازه گیری شده است . زیرا برای بسیاری از کارهای حیاتی است . اندازه گیری و کنترل دقیق دما برای کیفیت کالاها تولید شده مانند اجزای سازنده فلز و عملکرد کارآمد و ایمنی فرآیند سیستم حیاتی است .

در بازار امروز ، دستگاه های بی شماری برای نظارت و کنترل دما وجود دارد از کنترل کننده های دما ساده تا سیستم های کنترل پیچیده و توزیع شده مانند ترموستات ها ، ترمومترها ، دماسنج ها ، ترانسمترها ، کالیبراتورهای دما ، سنسورهای کنترلی دما و اندازه گیری دما می باشد .

انتخاب سیستم های اندازه گیری و کنترل دما

سنسورهای دما میزان انرژی گرمایی و یا سردی تولید شده توسط یک شی یا سیستم را اندازه گیری می کنند ، به ما امکان می دهد هر گونه تغییرات فیزیکی در آن دما را حس کنیم یا تشخیص دهیم که یک خروجی آنالوگ یا دیجیتال ایجاد می کند .

سنسورهای دما انواع مختلفی دارند و بسته به کاربرد واقعی آنها ویژگی های مختلف دارند .یک سنسور دما از دو نوع اساسی فیزیکی تشکیل شده است .

سنسورهایی که لازم است در تماس فیزیکی با جسم مورد نظر باشند و سنسورهایی که نیاز به تماس فیزیکی ندارند .

ترموستات ها که یکی از پرکاربردترین سنسورهای تشخیص دما هستند دارای انواع مختلف و متنوعی است و هر کدام ویژگی های منحص به فرد خود را دارند .

ترموستات های استاندارد توانایی تنظیمات اولیه گرمایش و سرمایش را دارند در حالی که مدل های سطح بالاتر ممکن است مجهز به فناوری های اضافی باشند که راحتی بیشتر می بخشند .

سیستم های کنترل و اندازه گیری شیر های کنترل و ایمنی

سوپاپ اطمینان وسیله ای ایمنی است که برای کنترل فشار در سیستم طراحی شده است اگر فشار کنترل نشده باشد ، می توان در سیستم خرابی تجهیزات ، انفجار ها یا آتش سوزی ایجاد شود .این شیر برای باز شدن در فشار از پیش تعیین شده است تا از خرابی تجهیزات در نتیجه تحت فشار قرار گرفتن بیش از حد طراحی آنها جلوگیری کند . هنگامی که شیر به دلیل فشار بیش از حد باز می شود رسانا تخلیه می شود و تا زمانی که فشار به حد قابل قبول برسد و شیر به طور خودکار بسته شود.

سیستم های الکتریکی ، پنوماتیک یا هیدرولیکی با برق یا هوای فشرده کار می کنند در صورت قطع برق ، چنین سیستم هایی می توانند به دلیل کنترل های غیر عملکردی سیستم خطرناک باشند .شیر اطمینان به گونه ای طراحی شده است که فقط توسط محیط فرآیند تامین می شود ، بنابراین حتی در هنگام پایین آمدن کنترل سیستم نیز می توان عملکرد خود را حفظ کند و فشار را در یک حد امن حفظ کند .

سیستم های کنترل و اندازه گیری شیر های کنترل و ایمنی

سیستم های کنترل و اندازه گیری سطح

برای اندازه گیری یکپارچه در بسیاری از صنایع ، از سنسورهای اندازه گیری سطح استفاده می شود.

به طور کلی این سنسورها به عنوان زنگ هشدار هستند و در اندازه گیری مداوم سطح یک محیط در یک مخزن یا سیلو با کمک روشهای مختلف در اندازه گیری شناسایی شده و به سیگنال الکترونیکی تبدیل می شود .

سیگنال سطح یا مستقیما در سایت نمایش داده می شود و یا در سیستم کنترل فرآیند یا مدیریت گنجانده می شود .

کاربرد آن معمولا برای اندازه گیری سطح مخازن دخیره سازی یا در سیلوها در صنعت است.

سیستم های کنترل و اندازه گیری فشار

اندازه گیری فشار ، تجزیه و تحلیل نیروی وارد شده توسط یک سیال (مایع یا گاز) بر روی سطح است . تکنیک های زیادی برای اندازه گیری فشار و خلا تولید شده است .

ابزار اندازه گیری فشار یک روش معمول برای تخمین وزن در یک چهارچوب ثابت است ، این دستگاه ها دارای طیف وسیعی از فشارسنجها  و فرستنده ها ، شیرهای تنظیم کننده فشار و کنترل کننده ها و کالیبراتورهای فشار است ، همچنین لوازم جانبی ابزار اندازه گیری فشار مانند سوپاپ های  فشار سنج ، محافظ های فشار را شامل می شود .

سیستم های کنترل و اندازه گیری فشار

سیستم های کنترل و اندازه گیری دبی (جریان سنج)

جریان سنج وسیله ای برای اندازه گیری حجم گاز یا مایع استفاده می شود .

جریان سنج ها با توجه به صنعت خاص به نام های مختلفی از جمله اندازه گیری جریان نشانگر جریان ، کنتور مایعات ، سنسور سرعت جریان و … ذکر می شوند.

با این حال، همه آنها جریان را اندازه گیری می کنند .

یک جریان منبع بر روی اندازه گیری گازها و مایعات در یک لوله استفاده می شود .

بهبود دقت و وضوح اندازه گیری مایعات از بزرگترین مزایای جریان منبع ها است .

سیستم های کنترل و اندازه گیری دبی (جریان سنج)

چرا به جریان سنج دقیق نیاز است

برای تهیه و نظارت دقیق و کنترل جریان از جریان سنج های دقیق استفادهه می شود برخی از کاربردهای صنعتی به محاسبه دقیق مقدار نیاز دارند مانند تولید شیر سوپاپ دقیق برای صنعت هوا و فضا

جریان سنج های الکترومغناطیسی یا کنتورهای القایی با اندازه گیری جریان در یک میدان مغناطیسی کنترل شده ، با مایعات رسانا کار می کنند.

  • لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلتر درایر چیست

فیلتر درایر (castel filter drier) چیست؟

, , ,
قیمت فیلتر درایر با توجه به نوع فیلتر ، اندازه و ابعاد و قابلیت های آن و جنس بدنه و نوع اتصالات به کار رفته در آن کاملا متفاوت است
شیر برقی

شیر برقی یا سلنوئید ولو چیست

, , , ,
شیر برقی به شیری گفته می شود که با استفاده از برق ونیروی مغناطیسی عمل میکنندشیر برقی یا سلونوئیدیک سیم پیچی که در اطراف یک هسته آهنی پیچیده شده است
انواع شیر انبساط

عملکرد شیرهای انبساط و انواع آن

دریچه های انبساط اصلی ترین اجزای سیستم تبرید هستند ، این شیرها فشار و دمای مبرد را که از کندانسور می آید مطابق با نیاز سیستم کاهش می دهد. جریان مبرد با توجه به بار اواپراتور تنظیم می شود.
تجهیزات و لوازم کنترل و اندازه گیری و ایمنی ساختمان

تجهیزات و لوازم کنترل ،اندازه گیری و ایمنی

,
استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان ها و ایمنی در برابر عوامل مختلف امری حیاتی است و باید برای هرگونه پروژه ساخت و یا بازسازی به درستی برنامه ریزی شود .و استفاده از آنها جهت تامین ایمنی محیط زندگی و پیشگیری از حوادث غیر متقربه ضروری است .
رسوب زدایی کندانسور چیلر تراکمی آب خنک

رسوب گیری و اسید شویی چیلر تراکمی آب خنک

, , , , ,
تمامی چیلرهای آب خنک چه در مقیاس بزرگ و چه در مقیاس کوچک به رسوب زدایی احتیاج دارند . زیرا علاوه بر کاهش بهره وری افزایش هزینه برق را نیز شامل می شوند .
سوپر هیت و پمپ دان

پمپ دان pump down کردن و سوپر هیت super heat چیلر تراکمی

, , ,
پمپ دان کردن مبرد یک راه عالی برای جلوگیری از انتقال مایع به کمپرسور در دور چرخه سیکل تبرید است . و سوپر هیت به عنوان تفاوت بین دمای واقعی بخار مبرد در یک نقطه خاص و دماع اشباع مبرد در همان نقطه اندازه گیری می شود .
انواع گازمبرد-قیمت گاز مبرد-خرید گاز مبرد
چیلر هوا خنک فری کولینگ رادکو

فری کولینک در چیلر های هواخنک free cooling چیست؟

, , , , , , ,
چیلر های هوا خنک فری کولینگ free cooling در فصل سرد سال با کمک این تکنولوژی می توان فضاهای داخلی ساختمان های تجاری و صنعتی که ممکن است همزمان به گرمایش و در بعضی مکانهای دیگر سرمایش نیاز باشد ، کمک به سرمایش می کند و همچنین برای خنک کردن دستگاه های صنعتی نیز موثر است .
داکت اسپلیت شرکت رادکو

داکت اسپلیت /قیمت داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت /شرکت رادکو

, , , , ,
داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی است که در حال حاضر استفاده می شود که شامل دو بخش است . که یک بخش سیستم (کندانسور) در خارج از ساختمان قرار دارد و معمولا روی یک دیوار خارجی قرار دارد و یک بخش سیستم (هواساز) داخل ساختمان قرار دارد و در داخل سقف کاذب تعبیه می شود .