خرید مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع  مناسب برج های مسکونی و تجاری

برج های تجاری و مسکونی برای رطوبت زدایی و خنک سازی ساختمان از سیستم های گرمایشی ، تهویه و تهویه مطبوع استفاده می کنند.تهویه مطبوع برج های مسکونی و تجاری یک سیستم یکپارچه مرکزی است که هوای مطبوع و تهویه مناسب تمام واحد های یک برج مسکونی و تجاری فراهم می کند و شرایط آسایش و آرامش را برای تمام افراد برج مهیا می کند . برج های مدرن به عنوان بخشی از اقدامات گسترده تر با محوریت عملکرد و پایداری ساختمان به دنبال سیستمها و اجزای تهویه مطبوع کارآمد هستند . سرنشینان ساختمان نیز به همین ترتیب انتظار زیادی دارند که سیستم تهویه مطبوع همان طور که در نظر گرفته شده عمل خواهد کرد برای ایجاد یک فضای داخلی راحت بدون در نظر گرفتن شرایط جوی خارج از برج

تقاضای سیستم تهویه مطبوع برای تهویه در برج های تجاری و مسکونی به عوامل مختلفی بستگی دارد یعنی شرایط آب و هوایی ، کیفیت سایه آفتاب ، استاندارد عایق ، جرم حرارتی و رفتار ساکنان.

تهویه مطبوع برجهای تجاری و مسکونی شرکت رادکو

تهویه مطبوع برج های تجاری و مسکونی

به طور کلی سیستم تهویه مطبوع به دو دسته تقسیم می شود

1- سیستم تهویه مطبوع مستقل مانند : مینی چیلر ، داکت اسپلیت ، کولر گازی ، کولر آبی

2- سیستم تهویه مطبوع مرکزی مانند : انواع چیلر های تراکمی و جذبی ، VRF ، GHP

طراحی و اجرا سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها و مکانهای مختلف موجب رضایت بیشتر ساکنین آن قرار گرفته است اما در طراحی سیستم های تهویه مطبوع برای برج های مسکونی و تجاری این روند کمی متفاوت است زیرا با تغییر ارتفاع و افزایش آن دمای بیرونی کاهش می یابد و میزان باد افزایش می یابد بنابراین برای استفاده از سیستم تهویه مطبوع هر طبقه شرایط متفاوت می باشد .

مطالعه بیشتر:

انواع سیستم های تهویه مطبوع برج های تجاری و مسکونی

  • سیستم داکت اسپلیت

یکی از رایج ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد که از دو بخش تشکیل شده است یونیت داخلی (هواساز ) و یونیت خارجی (کندانسور) مزیت استفاده از این نوع دستگاه تهویه مطبوع آن است که هر واحد به صورت مجزا از آن بهره میگیرند اما در برج ها یکی از مهم ترین عوامل زیبایی ظاهری برج می باشد که با استفاده از این دستگاه زیبایی برج ها تحت تاثیر قرار می گیرد زیرا یونیت خارجی داکت اسپلیت ها در خارج از ساختمان قرار می گیرد.

داکت اسپلیت شرکت رادکو

داکت اسپلیت

مطالعه بشتر:

از این سیستم علاوه بر برج های مسکونی و تجاری پاساژها و ورزشگاه ها سالن اجتماعات و … مورد استفاده قرار می گیرد و از کارایی خوبی برخوردار هستند .

چیلر بر اساس اصل فشرده سازی بخار یا جذب بخار به طور مداوم در حال خنک کردن هوا هستند که این دما به 10 درجه می رسد چیلر از سیستم تبرید مکانیکی فشرده سازی بخار استفاده می کند که از طریق دستگاهی به نام اواپراتور به سیستم آب متصل می شود مبرد از طریق اواپراتور ، کمپرسور، کندانسور و شیر انبساط چیلر به گردش در می آید یک فرایند ترمودینامیکی که در هر یک از اجزای فوقانی اتفاق می افتد .

از چیلر برای سرمایش برج ها استفاده می شود که با استفاده از بویلر می توان گرمایش آن را نیز تامین کرد که با اتصال لوله های آب گرم و سرد به فن کویل می توان هوای سرد یا گرم به واحد ها هدایت کرد .

چیلر تراکمی آب خنک و هوت خنک رادکو

چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک

مطالعه بیشتر :

دستگاه VRF بسیار شبیه چیلر با این تفاوت که به جای اینکه آب را در یک مبدل حرارتی پوسته و لوله سرد کند به فن کویل و هواساز ها ارسال می کند و مبرد با جاری شدن در لوله های فن کویل و هواساز ، ضمن کاهش دمای هوا ، رطوبت هوا را نیز می گیرد. به تعریف ساده تر این دستگاه شبیه کولر گازی با چندین یونیت داخلی می باشد.

این سیستم شامل یونیت خارجی (کندانسیک یونیت متشکل از کمپرسور و کندانسور ) که در محیط خارج از ساختمان نصب میشود و چندین یونیت داخلی (هواسازها ) که داخل ساختمان و در فضاهای مختلف تعبیه می گردد.

دستگاه GHP

سیستم تهویه مطبوع GHP یا به عبارت بهتر سیستم گرمایش ، سرمایش GHP در واقع نوعی سیستم  VRF  است و به منظور سرمایش و گرمایش مورد نیاز در فضای مشخصی از سیکل تبرید تراکمی بخار (به شکل هیت پمپ) استفاده می کند. مشخصه بارز در سیستم GHP این است که در آن از یک موتور احتراقی گاز سوز جهت تامین گاز مصرفی سیکل تبرید استفاده شده است.

وظیفه تهویه مطبوع در برج های مسکونی و تجاری

  1. کنترل دمای محیط بوسیله سرمایش و گرمایش
  2. کنترل رطوبت بوسیله خشک کردن و رطوبت دهی
  3. کنترل سرعت و وزش هوا و تصفیه هوا
  4. به وجود آوردن هوای پاک و سالم
  5. ضد عفونی و ایزوله کردن هوا در محیط های پزشکی و بیمارستان ها از بین بردن بو و گازهای سمی

دستگاهای تهویه مطبوع باید به طور مستمر مورد برسی قرار بگیرند تا از خرابی های آن جلوگیری شود و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه می شود .

مطالعه بیشتر:

تعمیرات ونگهداری چیلرهای تجاری،صنعتی و خانگی توسط شرکت رادکو در کرج و تهران

برای اطلاع از قیمت و مشاوره سیستم های تهویه مطبوع مناسب برج های تجاری و مسکونی می توانید با کارشناسان ما در شرکت رادکو تماس بگیرید.

  • لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

تماس با بخش فروش و دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

صفحه نخست شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلتر درایر چیست

فیلتر درایر (castel filter drier) چیست؟

, , ,
قیمت فیلتر درایر با توجه به نوع فیلتر ، اندازه و ابعاد و قابلیت های آن و جنس بدنه و نوع اتصالات به کار رفته در آن کاملا متفاوت است
شیر برقی

شیر برقی یا سلنوئید ولو چیست

, , , ,
شیر برقی به شیری گفته می شود که با استفاده از برق ونیروی مغناطیسی عمل میکنندشیر برقی یا سلونوئیدیک سیم پیچی که در اطراف یک هسته آهنی پیچیده شده است
انواع شیر انبساط

عملکرد شیرهای انبساط و انواع آن

دریچه های انبساط اصلی ترین اجزای سیستم تبرید هستند ، این شیرها فشار و دمای مبرد را که از کندانسور می آید مطابق با نیاز سیستم کاهش می دهد. جریان مبرد با توجه به بار اواپراتور تنظیم می شود.
تجهیزات و لوازم کنترل و اندازه گیری و ایمنی ساختمان

تجهیزات و لوازم کنترل ،اندازه گیری و ایمنی

,
استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان ها و ایمنی در برابر عوامل مختلف امری حیاتی است و باید برای هرگونه پروژه ساخت و یا بازسازی به درستی برنامه ریزی شود .و استفاده از آنها جهت تامین ایمنی محیط زندگی و پیشگیری از حوادث غیر متقربه ضروری است .
رسوب زدایی کندانسور چیلر تراکمی آب خنک

رسوب گیری و اسید شویی چیلر تراکمی آب خنک

, , , , ,
تمامی چیلرهای آب خنک چه در مقیاس بزرگ و چه در مقیاس کوچک به رسوب زدایی احتیاج دارند . زیرا علاوه بر کاهش بهره وری افزایش هزینه برق را نیز شامل می شوند .
سوپر هیت و پمپ دان

پمپ دان pump down کردن و سوپر هیت super heat چیلر تراکمی

, , ,
پمپ دان کردن مبرد یک راه عالی برای جلوگیری از انتقال مایع به کمپرسور در دور چرخه سیکل تبرید است . و سوپر هیت به عنوان تفاوت بین دمای واقعی بخار مبرد در یک نقطه خاص و دماع اشباع مبرد در همان نقطه اندازه گیری می شود .
انواع گازمبرد-قیمت گاز مبرد-خرید گاز مبرد
چیلر هوا خنک فری کولینگ رادکو

فری کولینک در چیلر های هواخنک free cooling چیست؟

, , , , , , ,
چیلر های هوا خنک فری کولینگ free cooling در فصل سرد سال با کمک این تکنولوژی می توان فضاهای داخلی ساختمان های تجاری و صنعتی که ممکن است همزمان به گرمایش و در بعضی مکانهای دیگر سرمایش نیاز باشد ، کمک به سرمایش می کند و همچنین برای خنک کردن دستگاه های صنعتی نیز موثر است .
داکت اسپلیت شرکت رادکو

داکت اسپلیت /قیمت داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت /شرکت رادکو

, , , , ,
داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی است که در حال حاضر استفاده می شود که شامل دو بخش است . که یک بخش سیستم (کندانسور) در خارج از ساختمان قرار دارد و معمولا روی یک دیوار خارجی قرار دارد و یک بخش سیستم (هواساز) داخل ساختمان قرار دارد و در داخل سقف کاذب تعبیه می شود .