سیستم های تهویه مطبوع بیمارستان و ضرورت استفاده از آن

سیستم های تهویه مطبوع  بیمارستان

سیستم های تهویه مطبوع بیمارستان به عنوان اندام حیاتی بیمارستان عمل می کنند.

با استفاده از برق و آب و هوای تازه تهویه مطبوع برای بیمارستان فراهم می کنند که بیمارستان به طور موثر و ایمن کار کند.

سیستم های تهویه مطبوع به طور کلی سیستم های انتقال هوا نقش مهمی در بیمارستان ها دارند . کیفیت هوای داخلی برای راحتی بیماران ، کارمندان و بازدید کنندگان ضروری است.

ساخت و نگهداری صحیح سیستم های تهویه مطبوع در درجه اول گرمایش تهویه مطبوع برای سلامت بیماران ضروری است به دلیل کنترل عفونت راحتی بیمار نگرانی های زیست محیطی و سایر عوامل سیستم های تهویه مطبوع در بیمارستان ها باید در سطح بالاتری از سیستم های معمولی طراحی و نگهداری شوند.

مهندسان تهویه مطبوع باید آماده باشند تا فضای بیمارستان را به با کیفیت ترین راحت ترین و کنترل شده  را برای آسیب پذیرترین جمعیت جامعه فراهم کنند.

تهویه مطبوع بیمارستان شرکت رادکو

تهویه مطبوع بیمارستان

تهویه مطبوع چیست

تهویه مطبوع فرآیند تغییر خصوصیات هوا (در درجه اول دما و رطوبت) به شرایط مطلوب تر است.

تهویه مطبوع فرایندی است که باعث خنک شدن یا گرم شدن ، تمیز کردن ، آسایش که با خنک شدن و گرم شدن هوا ایجاد می شود ، هوا را تمیز می کند تازه می کند و میزان رطوبت آن را به طور همزمان کنترل می کند.

مطالعه بیشتر:سیستم های تهویه مطبوع

تهویه در یک مرکز بهداشتی چیست؟

وقتی به طور کلی به تهویه فکر می کنیم ، هوا به راحتی از طریق کانال ها از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود . هوا توسط فیلترها تمیز می شود و در فضای مورد نظر آزاد می شود ، وقتی صحبت از بیمارستان ها می شود ، دقیق تر بررسی می کنیم و اتاق های خاصی نیاز به فشار مثبت  یا منفی نسبت به مناطق مجاور دارند . هدف از فشار مثبت این است که اطمینان حاصل کند عوامل بیماری زای موجود در هوا بیمار یا تجهیزات و وسایل اتاق را آلوده نمی کنند . بنابراین هوای اضافی به داخل این اتاق ها پمپ می شود تا آلودگی ها را از داخل خارج کند.

از فشار منفی ، مکش هوا از اتاق ، برای بیرون کشیدن آلاینده های احتمالی از یک ناحیه و تخلیه آنها به هوای خارج استفاده می شود . فشار منفی اتاق یک تکنیک انزوا است که در بیمارستان ها برای جلوگیری از آلودگی از اتاق به اتاق دیگر استفاده می شود.

تهویه مطبوع بیمارستان شرکت رادکو

برای درک مفهوم فشار مثبت و منفی مثالی میزنیم

در اتاقی که بیماری با بیماری سل است از فشار منفی استفاده می شود و میکروب ها از اتاق مکش می شوند و از بین می روند و در اطراف بیمارستان پخش نمی شوند.

برعکس بیمارانی که با سوختگی یا زخم باز در یک اتاق تحت فشار مثبت هستند تا عوامل بیماری زای خارج از بخش به این بیماران سرایت نکند.

اتاق عمل نیز مانند بخش سوختگی باید عاری از میکروب و ویروس باشد و به همین دلیل در این بخش ها از هوای با فشار مثبت استفاده می کنند.

نیاز به تهویه هوا در بیمارستان

تهویه مطبوع از الزامات تهویه در بیمارستان است

تهویه مطبوع مناسب مراکز درمانی در پیشگیری و درمان بیماری ها  مفید است برای مراقبت بهتر از بیمار نیاز به ارزیابی مدام نیازهای تهویه مطبوع بیمارستان ها و مراکز درمانی است . به طور کلی تهویه مطبوع می تواند به هر نوع خنک کننده ، گرمایش ، تهویه یا ضد عفونی کننده منجر شود که وضعیت هوا را اصلاح کند.

تهویه مطبوع بیمارستان شرکت رادکو

تهویه مطبوع بیمارستان

انواع تهویه مطبوع بیمارستان

انواع مختلف سیستم های تهویه مطبوع را برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.بیشترین استفاده از این موارد عبارتند از :

1- تهویه مطبوع پنجره

معمولی ترین سیستم تهویه مطبوع برای اتاق های کوچک است در این تهویه تمام اجزا ی تهویه مطبوع یعنی کمپرسور، کندانسور ، اواپراتور و سیم پیچ خنک کننده  در جعبه قرار دارند که از طریق یک دهانه از دیوار یا پنجره به اتاق متصل هستند این سیستم کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

2-  تهویه مطبوع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت از دو قسمت تشکیل شده است واحد خارجی(کندانسور) ، واحد داخلی (هواساز ) واحد خرجی که در خارج از اتاق تعبیه شده و اجزای مختلف مثل کمپرسور ، کندانسور و شیر انبساط را در خود جای داده است . واحد داخلی ، شامل هواساز ، اواپراتور ، سیم پیچ خنک کنده و فن خنک کننده است برای این نوع نیاز به شکاف در دیوار یا پنجره نیست بلکه به سقف کاذب متصل می شود.

مطالعه بیشتر:

3- تهویه مطبوع چیلر

خنک سازی سالن های بزرگ مراکز خرید فضاهای بزرگ و …. معمولا فقط با واحد های تهویه مرکزی امکان پذیر است اگر قرار است کل ساختمان تهویه هوا شود مهندسان تهویه مطبوع متوجه می شوند که واحد های جداگانه در هر کدام از اتاق ها بسیار گران خواهد بود  و استفاده از چیلر گزینه بهتری است سیستم های تهویه مرکزی از یک کمپرسور عظیم تشکیل شده اند که توانایی تولید صد ها تن تهویه مطبوع را دارند.

این روزها بیشتر بیمارستان های مدرن به این سیستم تهویه مطبوع مجهز شده اند طبق مطالعات ثابت شده است بیماران بهبودی سریع در محیط کنترل شده نسبت به محیط کنترل نشده نشان می دهند . به عنوان مثال بیماران قلبی ممکن است نتوانند گردش خون کافی را برای تسهیل اتلاف حرارت استاندارد حفظ کنند . این نیز دلیل بر این است که بخش های قلبی و اتاق ها به واحد تهویه مطبوع مجهز هستند.

مطالعه بیشتر:

چرا واقعا بیمارستان ها به تهویه مطبوع نیاز دارند

  • نصب این واحد ها در بیمارستان ها فضای راحتی را برای بیماران فراهم می کند . پزشگان و کارکنان همچنین می توانند راحت تر کار کنند و وظیفه خود را به روشی بهتر متمرکز کنند.
  • تهویه هوا برای بیماران که از ناحیه سر آسیب دیده اند افرادی که تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته اند و مبتلایان به مسمومیت ضروری است زیرا در محیط گرم به دلیل مشکل در سیستم تنظیم گرمای مغز دچار تب شدید شوند . بهترین چیز در این مکان حفظ محیط خنک و راحت است.
  • بیماران دچار سوختگی نیز نیاز به محیط گرم با رطوبت نسبی دارند اتاق برای بیماران دچار سوختگی شدید باید کنترل شود. سطح دما را تا 32 درجه سانتیگراد نگه دارند .
  • داشتن سیستم تهویه مطبوع در تمیز و بهداشتی بودن محیط بیمارستان کمک می کند بیماران با تهویه مطبوع نصب شده در بیمارستان احساس آرامش و راحتی کنند.
  • تهویه مطبوع در اتاق عمل بسیار مهم است این به کنترل دما رطوبت و فیلتراسیون استریل کمک می کند.
  • تهویه مطبوع به زیستن و بسیار راحت بودن بیمارستان کمک کرده

عوامل تعیین کننده نیاز به تهویه

تهویه در امکانات بیمارستان عبارتند از :

1-نیاز به محدود کردن هوا در داخل و بین بخش های مختلف

2- الزامات خاص تهویه و فیلتراسیون برای رقیق سازی و از بین بردن آلاینده ها به صورت میکرو ارکانیسم های موجود در هوا ، ویروس ها ، بو ، مواد شیمیایی خطرناک و مواد رادیو اکتیو

3- انواع مختلف نیاز به دما ، رطوبت برای مناطق مختلف

  • لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

تماس با بخش فروش و دفتر مرکزی RADCO

صفحه محصولات شرکت رادکو

صفحه نخست شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستورالعمل نصب و تعمیر و نگهداری چیلر هوا خنک
چیلر جدبی
, , , , ,

طرز کار چیلر جذبی | چیلر جذبی چیست | انواع چیلر جذبی

چیلر جذبی با چیلر تراکمی متفاوت است زیرا کمپرسور ندارد. در عوض از گرما برای خنک کردن استفاده می کند.
نکات مثبت و منفی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند
,

سیستم های تهویه مطبوع هوشمند | ویژگی های سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

هوش مصنوعی در حال حاضر فرصت هایی را برای بهبود تعمیر و نگهداری، راحتی و صرفه جویی در انرژی را برای تهویه مطبوع فراهم می کند.
خرید مینی چیلر به قیمت کارخانه
, , ,

خرید مینی چیلر به قیمت کارخانه | فروش مینی چیلر به قیمت کارخانه

مینی چیلر دستگاهی می باشد که دراصل چیلر هوا خنک کوچکی است که برای آپارتمان ها و ساختمان هایی که نیاز به سرمایش و گرمایش مستقل دارند و می خواهند مشکلات مربوط به موتورخانه مرکزی را نداشته باشند، به کار می رود.
پارامترهایی که در انتخاب چیلر موثر است
, , , , , , , , ,

شرکت های ساخت چیلر | شرکت های سازنده چیلر |چیلر صنعتی، خانگی

سازنده های چیلر انواع چیلر های مورد نیاز برای خنک سازی محیط های اداری تجاری مسکونی و صنعتی طراحی و می سازند و به بازار عرضه می کنند چیلر ها از برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به مدل آن و ظرفیت خنک سازی آن متفاوت هستند .
سیستم‌های سرمایش و گرمایش مینی چیلر
, ,

مینی چیلر | سیستم‌های سرمایش و گرمایش مینی چیلر |

در فصل تابستان ، نیاز به سرمایش در چیلر یا مینی چیلر می‌شود، آب خنک تولید شده به فن کویل ها که به‌عنوان یونیت‌های داخلی در هر فضا نصب هستند فرستاده می‌شود هوای دمیده شده توسط فن از روی کویل عبور می‌کند و خنک می‌شود و وارد اتاق‌ها می‌گردد و در نهایت هوای مطبوع در اتاق خواهیم داشت.
شرکت سازنده چیلر صنعتی
, , , , , , , , , , ,

چیلر چیست؟| انواع چیلر تراکمی و کاربرد آن | اجزای چیلر

چیلر دستگاهی است که به وسیله سیال خنک کننده در سیکل تبرید، سیال دیگر را(عمدتا آب) برای مصارف صنعتی یا تهویه مطبوع خنک می کند. این آب سرد در اواپراتورچیلر در سیستمهای صنعتی برای خنک کردن بخشی از ماشین آلات و در تهویه مطبوع برای خنک کردن هوا استفاده می شود و هوا را از طریق هواساز، فن کویل و.. قابل استفاده است.
اواپراتور سیلابی
, , ,

اواپراتور چیست ؟| قیمت و خرید اواپراتور چیلر های تراکمی|

اواپراتور یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده چیلر تراکمی می باشد. اواپراتور نوعی مبدل حرارتی است که حرارت را از آبی که باید در چیلر سرد شود جذب کرده و به مبرد در حال تبخیر انتقال می ‌دهد و بدین ترتیب آب سرد می شود.
نصب و راه اندازی مینی چیلر
, ,

مینی چیلرچیست | نکات مهم در انتخاب مینی چیلر|

مینی چیلر یک دستگاه سرد کننده آب است که پس از سرد کردن آب سرد را با پمپ جهت مصارف سرمایشی پمپاژ میکند.