هوشمند سازی سیستم های تهویه مطبوع

در واقع، تا آنجا که به صنعت تهویه مطبوع مربوط می شود ، هوش مصنوعی در حال حاضر فرصت هایی را برای بهبود تعمیر و نگهداری، راحتی و صرفه جویی در انرژی را فراهم می کند. به عنوان مثال، برخی از سیستم های مجهز به هوش مصنوعی با استفاده از مدل سازی پیش بینی زمان وقوع خرابی را پیش بینی می کنند و به پیمانکاران فرصت می دهند تا قبل از بروز خرابی منجر به رفع مشکل شوند.

سایر سیستم ها از AI برای نظارت و تجزیه تحلیل شرایط داخل یک فضا و همچنین فضای باز استفاده می کنند و بر اساس داده های جمع آوری شده مرتبا محیط را تنظیم می کنند. این امر علاوه بر داشتن محیطی آرام برای ساکنین، منجر به کاهش قبوض انرژی برای صاحبان ساختمان می شود.

هوشمند سازی سیستم های تهویه مطبوع

رفع عیوب با استفاده از هوش مصنوعی

ترکیب هوش مصنوعی همچنین ممکن است با پیش بینی زمان بروز مشکل یا مسئله تعمیر و نگهداری ، زمان خرابی را کاهش دهد.

هوش مصنوعی روشهای یادگیری و بهینه سازی چابک تری را برای ساختمانها و سیستم عامل ها ارائه می دهد و باعث بهبود عملکرد آن می شود.

مطالعه بیشتر:

عیب یابی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از هوش مصنوعی

برای تکنسین ها ، یکپارچه سازی هوش مصنوعی می تواند به این معنی باشد که دیگر نیازی به حدس زدن که از چه پارامترهای عملیاتی باید پس از آزمایش و خطای  طولانی استفاده شود ، نیست.

در عوض، کنترل های هوشمند می توانند بگویند که مشکل تجهیزات چیست و مهمتر از همه ، چه کاری باید در مورد آنها انجام گیرد. اگرچه برای رسیدن به آن مرحله ، هوش مصنوعی نیاز به تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی داده و سناریوهای بسیار متنوع دارد.

عیب یابی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از هوش مصنوعی

عملکرد هوش مصنوعی با گذشت زمان بهتر می شود. در صنعت تهویه مطبوع هوش مصنوعی روشهای بهینه ای را برای سیستمهای تهویه مطبوع ارائه می دهد و باعث بهبود مستمرتر می شود . در نهایت، هوش مصنوعی برای یافتن مرزهای جدید برای بهینه سازی و همچنین پیش بینی وقایع جدید و رویدادهای مصنوعی استفاده می شود که به طور طبیعی از طریق تفسیر داده ها یا تجزیه و تحلیل هشدار از یک سیستم خاص قابل گسترش نیستند و سپس از عوامل محیطی خارجی برای شبیه سازی نتیجه استفاده می شود HVAC و سیستم های کنترل با استفاده از هوش مصنوعی به روشی گسترده تر در پردازش داده ها در سطح تجهیزات انجام می شود.

مطالعه بیشتر:

چیلر های هوشمند

چیلرهای هوشمند از اینترنت و فناوری Wi-Fi برای کمک به شما در کنترل تهویه مطبوع در خانه به طرق مختلف به گونه ای که چه در داخل خانه باشید و چه در آن نباشید استفاده می کنند.

چیلر هوشمند چیست؟

چیلر هوشمند سیستمی از واحد های تهویه مطبوع هستند که برای کنترل بهتر سطح راحتی منزل شما به سایر لوازم خانگی هوشمند متصل می شوند.

نیاز اصلی تهویه هوا هوشمند قابلیت اتصال به Wi-Fi است.  از طریق اتصال Wi-Fi، می توانید چیلر خود را از راه دور با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود کنترل کنید.

چیلر هوشمند چیست؟

چیلر هوشمند چگونه کار می کند؟

شما با استفاده از تلفن هوشمند، تبلت یا دستگاه تلفن همراه دیگر چیلر هوشمند را روشن می کنید. برخی از واحد های تهویه هوا را می توان برای دستیابی آسان به صدا به دستیارهای خانگی مانند الکسا متصل کرد.

نکات مثبت و منفی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

نکات مثبت سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

راحتی

می توانید چیلر را با استفاده از تلفن هوشمند یا دستگاه روشن یا خاموش کنید، چه در خانه باشید و چه در خانه نباشید. این به این معنا است که شما با افزایش و کاهش دما بر فضای خانه خود کنترل کامل دارید.

اتصال خانه هوشمند

اگر دستگاه های هوشمند دیگری مانند پرده یا چراغ اتوماتیک در خانه خود دارید، می توانید برای کنترل بهتر دمای خانه خود این دستگاه ها را متصل کنید. به عنوان مثال ، اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، می توانید تهویه  را روشن کنید، پرده ها را ببندید و چراغ ها را کم نور کنید تا خانه شما خنک شود.

صرفه جویی در هزینه ها در طولانی مدت

چیلر های هوشمند دارای قیمت اولیه بالا هستند اما با خاموش کردن آن در زمانی که در خانه نیستید می توان در هزینه انرژی صرفه جویی کرد.

مطالعه بیشتر:

قرار گرفتن در دمای بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد که دمای آسایش است .

تامین رطوبت مناسب برای زندگی بین 20 تا 60 RH است .

کمک می کند هوای تمیز داخل ساختمان حفظ شود .

کاهش مصرف انرژی

خودکار سازی سیستم تهویه بر اساس حضور در خانه

هوشمند سازی سیستم تهویه مطبوع کمک می کند که دیگر نگران گرمایش و سرمایش خانه نباشید و در زمانی که دمای هوا مطلوب نباشد به صورت خودکار سیستم را روشن می کند و اگر کسی خانه نباشد تهویه را خاموش می کند تا انرژی بیهوده از بین نرود.

کنترل سیستم تهویه از راه دور

در زمانی که می خواهید به منزل بروید و دوست دارید هوای مطلوبی داشته باشید می توانید از راه دور آن را کنترل کرده و روشن کنید تا دمای مطلوبی داشته باشید.

نکات مثبت و منفی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

جوانب منفی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

قیمت

چیلر های هوشمند گران هستند زیرا به تازگی به بازار آمده اند. و بسته به اندازه واحد قیمت آن متغیر است.

داشتن قطعات مختلف

سیستم تهویه هوای هوشمند چندین قطعه دارد و تمام قطعات یکجا نیستند، بنایراین نصب تهویه مطبوع هوشمند نسبت به دیگر انواع سیستم تهویه هوای خانگی دشوارتر است.

نصب دشوار

به این علت سیستم های تهویه هوشمند دارای قطعه های مختلفی هستند که نصب آن را کمی با مشکل روبرو می کند. و اینکه ممکن است بابت نصب آنها در فضای خاصی از منزل مجبور به تغییر چیدمان باشید.

هدف طراحی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند

هدف از طراحی و ساخت سیستم های سرمایش و گرمایشی هوشمند، کنترل کیفیت هوای ساختمان تحت شرایط مختلف است. با استفاده از هوشمند سازی سیستم های تهویه مطبوع می توان هوای ساختمان را تحت شرایط مطلوب قرار داد و با صرفه جویی مصرف انرژی بازده سیستم ها را بالا برد .و همچنین می توانند پیچیدگی ها و ناکارآمدی سیستم های معمولی را رفع کنند و محیطی بهتر و مطلوب تر برای ساکنین فراهم نماید.

کنترل هوشمند در هواساز

کنترل هوشمند هواساز علاوه بر اینکه خطاهای انسانی را کاهش می دهد . سرعت و دقت تنظیم شرایط محیطی مطلوب را افزایش می دهد، با کنترل ساعاتی که نیاز است دستگاه کار کند باعث می شود که عمر سیستم هواساز و تجهیزات و متعلقات آن افزایش پیدا می کند. این عمل موجب می شود که هم در هزینه انرژی و هم در هزینه تعمیر و نگهداری سیستم های هواساز صرفه جویی شود.

تکنولوژی اسکن هوشمند

با تکنولوژی اسکن هوشمند، سیستم تهویه هوشمند با توجه به تعداد افراد شناسایی شده باد را پرتاپ می کند و دمای محیط را کنترل می کند. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی ، باعث تعادل دائمی دمای هوای محیط هم می شود.

هوشمند سازی تهویه مطبوع آسایش و آرامش را برای ساکنین فراهم می کند.

تکنولوژی اسکن هوشمند

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

راههای ارتباط با ما

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:28428609-021

  تلفن همراه:09385059681 

   ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس ایمیل

  واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات شرکت رادکو

فن کویل-اجزا فن کویل
محاسبه ظرفیت چیلر
انتخاب چیلر
تعدادی از عواملی که باید در کنترل تهویه رستوران مد نظر قرار داد

گرمایش و سرمایش برای رستوران و کافی شاپ  | تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ|

/
استفاده از سیستم های تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ یک تجربه بهتر را برای رستوران به ارمغان می آورد. و می تواند به شهرت شما به عنوان رستوران دار کمک کند وبه تجربه ای که مشتریان با صرف غذا در رستوران شما کسب می کند کمک کند تا آنها بهترین تجربه ممکن را کسب کنند.
نوع چیلر

طول عمر چیلر بستگی به چه عواملی دارد?| افزایش طول عمر چیلر |

/
همه چیلرها از لحاظ کارایی و طول عمر یکسان نیستند و همین طور با توجه به نگهداری و تعمیرات به موقع طول عمر آنها می تواند بیشتر شود و همین طور مراقبت نکردن از آن طول عمر آنها را کمتر می کند.
تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

تعمیر و نگهداری موتورخانه ساختمان | تعمیر و نگهداری چیلر

/
برای تعمیر و نگهداری موتورخانه و اجزایی که در موتورخانه (چیلر، بویلر، پمپ و... ) قرار دارند. برای تمام ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی با تیم های متخصصی قرداد بسته می شود و بر طبق آن قرداد تعیین می شود که در طول هر ماه به چه صورت و چند بار در ماه از تجهیزات موتورخانه بازدید شود و در صورت بروز مشکل عیب یابی صورت گیرد و تعمیر شود.
هزینه موتورخانه برج

موتورخانه برج | عملکرد موتورخانه برج | هزینه موتورخانه برج

/
موتورخانه برج نقش مهمی در تامین آسایش حرارتی ساکنین دارد و به عنوان قلب برج شناخته می شود.
طریقه عملکرد سیستم هوشمند موتورخانه

سیستم هوشمند موتورخانه |هوشمند سازی موتور خانه ساختمان| موتورخانه هوشمند

/
موتورخانه ها که به عنوان قلب تهویه مطبوع فعالیت دارند بیشترین استفاده از منابع طبیعی آب و گاز را برخوردارند که به همین دلیل بهینه و هوشمند بودن آنها بسیار با اهمیت است زیرا در مصرف انرژی ها صرفه جویی می شود و همچنین طول عمر تجهیزات نیز بیشتر خواهد شد و همچنین هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات کاهش می یابد.
موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

/
همان گونه که از نام آن بر می آید در موتورخانه های دو فصله(هم سرمایش و هم گرمایش) از چیلر آب خنک برای سرد کردن و از بویلر نیز برای گرم کردن ساختمان استفاده می شود که این امر باعث می شود که گرما و سرما را برای ما فراهم می کنند.
چیلر جدبی

طرز کار چیلر جذبی | چیلر جذبی چیست | انواع چیلر جذبی

/
چیلر جذبی با چیلر تراکمی متفاوت است زیرا کمپرسور ندارد. در عوض از گرما برای خنک کردن استفاده می کند.