شرکت های ساخت چیلر

سازنده های چیلر انواع چیلر های مورد نیاز برای خنک سازی محیط های اداری تجاری مسکونی و صنعتی طراحی و می سازند و به بازار عرضه می کنند چیلر ها از برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به مدل آن و ظرفیت خنک سازی آن متفاوت هستند .

شرکت رادکو از جمله شرکت های سازنده چیلر تراکمی در ایران است که محصولات خود را مطابق با استانداردهای روز صنعت تبرید و به طور اختصاصی و متناسب با نیاز هر پروژه طراحی و تولید می کند. تمامی محصولات ما به علت فروش مستقیم از کارخانه دارای قیمت مناسب می باشد. شرکت ما از در ساخت مینی چیلر، چیلر تراکمی آب خنک ،چیلر تراکمی هوا خنک، چیلر صنعتی و… فعالیت دارد.

شرکت های سازنده چیلر

پارامترهایی که در انتخاب چیلر موثر است

 • ظرفیت مورد نیاز سرمایشی

 • نوع کاربری

 • نوع و مواد اواپراتور

 • دمای محل مورد استفاده

 • نوع کمپرسور

 • نوع کندانسور

 • عملکرد مورد نیاز

 • بوجه در نظر گرفته شده

 • نوع منبع تغذیه

 • محل نصب

 • مقدار نویز دستگاه

پارامترهایی که در انتخاب چیلر موثر است

ویژگی های چیلرهای ساخت شرکت ما

 • ما در ساخت چیلر از بهترین کمپرسورهای روز دنیا از جمله copeland, danfoss, hanbell, bitzer که از نوع اسکرال، پیستونی، اسکرو، سانتریفیوژ و متناسب با نیاز مشتری ساخته می شود.
 • شرکت ما در ساخت کندانسور هوایی و آبی و همچنین اواپراتور مخصوص به چیلر فعالیت دارد .
 • برای ساخت چیلر از بهترین تجهیزات، استفاده شده که در کیفیت و عمر مفید آن بسیار موثر است.
 • شرکت ما همچنین سابقه طولانی در حوزه تعمیرات و نگهداری انواع چیلر و مینی چیلر تراکمی دارد .
 • از ویژگی دیگر شرکت ما ارائه مشاوره فنی رایگان، گارانتی و خدمات پس از فروش است.
 • ما به مشتریان خود بصورت رایگان مشاوره فنی می دهیم و آنها را در تصمیم گیری برای انتخاب مناسب چیلر کمک می کنیم.

چیلر چیست؟

چیلر دستگاهی است که به وسیله سیال خنک کننده در سیکل تبرید، سیال دیگر را(عمدتا آب) برای مصارف صنعتی یا تهویه مطبوع خنک می کند. این آب سرد در اواپراتورچیلر در سیستمهای صنعتی برای خنک کردن بخشی از ماشین آلات و در تهویه مطبوع برای خنک کردن هوا استفاده می شود و هوا را از طریق هواساز، فن کویل و.. قابل استفاده است.

چیلر آبی (چیلر آب خنک)

چیلر آبی چیلری است که مبرد گرم به وسیله آب موجود در کندانسور خنک می شود و آب داخل کندانسور خودش گرم می شود و برای اینکه بتوان از آن مجددا استفاده کرد به برج خنک کننده ارسال می گردد و در آنجا بر اساس فرآیند انتقال حرارت بر اساس خنک شده و مجدد به چرخه باز می گردد. از برج خنک کننده در مناطقی با آب و هوای مرطوب نمی توان استفاده کرد زیرا برج خنک کننده (cooling tower ) در این مناطق کارایی لازم را نداشته و چیلر آبی بدون برج خنک کننده نمی تواند مبرد را خنک کند و همین طور میزان رسوب و خورندگی در مناطق مرطوب بیشتر است این عوامل کارایی چیلر آبی را کاهش می دهد وبهتر است از چیلر هوا خنک (چیلر هوایی ) استفاده شود .

شرکت سازنده چیلر آب خنک

چیلر هوایی (چیلر هوا خنک)

چیلر هوایی به این گونه عمل می کند که مبرد به وسیله هوا در داخل کندانسور خنک می شود و این عمل به کمک  تعدادی فن که هوا را از روی کویل های کندانسور عبور می دهند انجام می گیرد . چیلر های هوا خنک مانند چیلر آبی محدودیتی ندارد و نیاز به برج خنک کننده ندارد  و در تمام اقلیم ها قابل استفاده است اما در چیلر آبی فشار و دمای تبخیر پایین تر است به همین دلیل راندمان و طول عمر بالاتری دارد .

شرکت سازنده چیلر هوا خنک

چیلر صنعتی 

چیلر صنعتی یک تجهیز برودتی است که برای سرد کردن محصولات ، استفاده می شود و گرمای تولید شده در فرآیند های صنعتی را دفع می کند. چیلر صنعتی را می توان به صورت متمرکز طراحی کرده و تمام نیازها را به وسیله یک سیستم چیلر پاسخ داد که طبیعتا باعث بزرگ شدن سیستم می شود.

چیلر صنعتی در واقع سیستم تبریدی می باشد که از تجهیزاتی همچون ،کمپرسور کندانسور ،شیر انبساط ، اواپراتور و مبردهایی همچون گاز فریون و یا حتی آمونیاک برای تامین سرمایش مورد نیاز در یک مجموعه صنعتی و فرآیندی استفاده می کند و به طور مکرر آب خنک را در سیکل بسته به گردش در می آورد تا منجر به کاهش دما ، بهبود فرایند و یا کاهش زمان فرآیند در فعالیت های صنعتی و فرآیندی شود.

چیلر صنعتی از نظر دمای آب سرد شده و همچنین مدت فعالیت ، با چیلر خانگی و غیر صنعتی تفاوت دارد . بر خلاف چیلر خانگی ، چیلر صنعتی در تمام طول سال مورد استفاده قرار می گیرد .

از سرمایش تولید شده در چیلر های صنعتی در سرمایش های فرآیندی ، خنک کاری تجهیزات و قالب های صنعتی ، رطوبت گیری از هوای فشرده و همچنین تهویه مطبوع استفاده می شود .

شرکت سازنده چیلر صنعتی

اجزا اساسی چیلرهای تراکمی

کمپرسور(COMPRESSOR)

کمپرسور قلب تپنده سیستم های تهویه مطبوع است و وظیفه آن فشار برمبرد و متراکم کردن آن و جریان پیدا کردن آن در سیکل است .

انواع کمپرسور در چیلر های تراکمی

کمپرسور رفت و برگشتی (Reciprocating Compressors)

کمپرسور ضربه ای خود به چند دسته تقسیم می شود

کمپرسور باز (Open Type) الکترو موتور و کمپرسور جدا از هم هستند واتصال توسط کوپلینگ یا تسمه ، انتقال قدرت صورت می گیرد . از این نوع کمپرسورها بیشتر برای ظرفیت های بالا استفاده می شود .

کمپرسور نیمه بسته (Semi Hermetic Type) در این نوع الکتروموتور و کمپرسور داخل یک محفظه قرار دارند اما امکان باز کردن و تعمیر اجزا کمپرسور به راحتی وجود دارد .

کمپرسور بسته (Hermetic Type) در این نوع کمپرسور و الکترموتور داخل یک محفظه بسته قرار دارند و امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در این نوع کمپرسور وجود ندارد.

کمپرسور گریز از مرکز( Centrifugal Compressors)

در کمپرسور سانتریفیوژ با استفاده از پره ها، حرکت چرخشی به سیال داده می شود و با استفاده از نیروی گریز از مرکز، فشار سیال به حد دلخواه می رسد. این نوع کمپرسور ها با استفاده از افزایش انرژی جنبشی سیال مبرد، به کمک پره های دوار، فشار و دمای گاز را بالا می برد.

کمپرسور پیچی (Screw Compressors)

کمپرسور اسکرو یا کمپرسور پیچی نوعی کمپرسور جابجایی مثبت است که از مکانیزم روتاری (دورانی) برای متراکم کردن گاز استفاده می کند . از این نوع کمپرسور معمولا در جایی که نیاز به حجم هوای متراکم زیادی باشد و کمپرسور پیستونی قادر به جواب گویی نباشد استفاده می شود .

کمپرسور حلزونی (Scroll Compressors)

کمپرسور حلزونی از نوع کمپرسور های با جابجایی مثبت هستند که در آن عمل تراکم بین دوعدد روتور حلزونی (Helical) در مرحله درهم رفتگی (Inter meshing) صورت می پذیرد.

کارخانه ساخت چیلر

کندانسور (CONDENSER)

کندانسور (تقطیر کننده یا چگالنده) کندانسور وظیفه دارد مبرد خارج شده از کمپرسور را کندانس کند.

کندانسور بر دو نوع است

کندانسور آبی

این نوع کندانسور مبدلی است از نوع (Shell & Tube) (پوسته _ لوله) که در این نوع کندانسور آب خنک کننده داخل لوله ها و گاز مبرد داخل پوسته قرار دارد که با عبور مبرد از کمپرسور و وارد شدن به کندانسور و برخورد با لوله های مسی که داخل آنها آب خنک قرار دارد حرارت خود را از دست می دهد و به مایع تبدیل می شود . آبی که در اثر گرفتن حرارت مبرد گرم شده به برج خنک کننده ارسال شده و پس از عبور از برج خنک کننده سرد شده و دوباره به کندانسور باز می گردد. کندانسور آب خنک بر اساس ظرفیت مورد نیاز در اندازه ها و تعداد لوله های مختلف طراحی و ساخته می شود.

شرکت سازنده چیلر صنعتی

کندانسور هوایی

در این نوع کندانسور گاز داغ مبرد با استفاده از هوا خنک شده وتبدیل به مایع می گردد. به این صورت که گاز داغ و متراکم خارج شده از کمپرسور وارد کویل های کندانسور هوایی شده و جریان هوای محیط که توسط تعدادی فن به صورت اجباری و با سرعت حساب شده از روی کویل ها عبور می کند و موجب خنک شدن گاز مبرد و تبدیل شدن به مایع می کند.  در کندانسورها به دلیل اینکه حرارت در لوله های مسی راحت تر انتقال پیدا می کند از کویل های مسی استفاده می شود.

در کندانسورهوایی بر اساس ظرفیت مورد نیاز سطح کویل کندانسور و نیز تعداد فنها (میزان هوادهی) محاسبه و طراحی می گردند.

شیر انبساط (EXPANSION VALVE)

سومین جز اصلی سیکل تراکمی، شیر انبساط است، این شیر دو وظیفه دارد

 • کاهش دما و فشار مایع مبرد.
 • کنترل دبی مایع ورودی به اواپراتور توسط دمای گاز خروجی از اواپراتور

اواپراتور(Evaporator)

اواپراتور (تبخیر کننده) مبدلی از نوع (Shell & Tube) (پوسته و لوله) که مبرد با استفاده از آبی که در لوله های مسی در جریان است حرارت خود را از دست می دهد و در نتیجه باعث سرد شدن مبرد می شود.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

راههای ارتباط با ما

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:28428609-021

  تلفن همراه:09385059681 

   ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس ایمیل

  واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات شرکت رادکو

فن کویل-اجزا فن کویل
محاسبه ظرفیت چیلر
انتخاب چیلر
تعدادی از عواملی که باید در کنترل تهویه رستوران مد نظر قرار داد

گرمایش و سرمایش برای رستوران و کافی شاپ  | تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ|

/
استفاده از سیستم های تهویه مطبوع برای رستوران و کافی شاپ یک تجربه بهتر را برای رستوران به ارمغان می آورد. و می تواند به شهرت شما به عنوان رستوران دار کمک کند وبه تجربه ای که مشتریان با صرف غذا در رستوران شما کسب می کند کمک کند تا آنها بهترین تجربه ممکن را کسب کنند.
نوع چیلر

طول عمر چیلر بستگی به چه عواملی دارد?| افزایش طول عمر چیلر |

/
همه چیلرها از لحاظ کارایی و طول عمر یکسان نیستند و همین طور با توجه به نگهداری و تعمیرات به موقع طول عمر آنها می تواند بیشتر شود و همین طور مراقبت نکردن از آن طول عمر آنها را کمتر می کند.
تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی است؟

تعمیر و نگهداری موتورخانه ساختمان | تعمیر و نگهداری چیلر

/
برای تعمیر و نگهداری موتورخانه و اجزایی که در موتورخانه (چیلر، بویلر، پمپ و... ) قرار دارند. برای تمام ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی با تیم های متخصصی قرداد بسته می شود و بر طبق آن قرداد تعیین می شود که در طول هر ماه به چه صورت و چند بار در ماه از تجهیزات موتورخانه بازدید شود و در صورت بروز مشکل عیب یابی صورت گیرد و تعمیر شود.
هزینه موتورخانه برج

موتورخانه برج | عملکرد موتورخانه برج | هزینه موتورخانه برج

/
موتورخانه برج نقش مهمی در تامین آسایش حرارتی ساکنین دارد و به عنوان قلب برج شناخته می شود.
طریقه عملکرد سیستم هوشمند موتورخانه

سیستم هوشمند موتورخانه |هوشمند سازی موتور خانه ساختمان| موتورخانه هوشمند

/
موتورخانه ها که به عنوان قلب تهویه مطبوع فعالیت دارند بیشترین استفاده از منابع طبیعی آب و گاز را برخوردارند که به همین دلیل بهینه و هوشمند بودن آنها بسیار با اهمیت است زیرا در مصرف انرژی ها صرفه جویی می شود و همچنین طول عمر تجهیزات نیز بیشتر خواهد شد و همچنین هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات کاهش می یابد.
موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

/
همان گونه که از نام آن بر می آید در موتورخانه های دو فصله(هم سرمایش و هم گرمایش) از چیلر آب خنک برای سرد کردن و از بویلر نیز برای گرم کردن ساختمان استفاده می شود که این امر باعث می شود که گرما و سرما را برای ما فراهم می کنند.
چیلر جدبی

طرز کار چیلر جذبی | چیلر جذبی چیست | انواع چیلر جذبی

/
چیلر جذبی با چیلر تراکمی متفاوت است زیرا کمپرسور ندارد. در عوض از گرما برای خنک کردن استفاده می کند.