مدارگردش چیلر چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ به ساده ترین اصطلاح ، یک چیلر در گردش مجدد از مایعات، بدون استفاده  از آب لوله کشی مداوم، برای از بین بردن گرمای فرآیند مورد نیاز استفاده می کند. استفاده از چیلر به جای آب شیر مزایای مختلفی دارد و همه اینها با دانستن اینکه به چه چیلری نیاز دارید و اندازه آن برای استفاده در فرآیند مورد نیاز شما شروع می شود.

مطالعه بیشتر:

سیستم vrf چیست؟

تجهیزات و لوازم کنترل و اندازه گیری

چرا می خواهید آب شیر را تعویض کنید؟

بسیاری از شهرداریها محدودیتهایی در استفاده از آبهای یک گذر دارند. این بدان معنی است که شرکت ها /موسسات نمی توانند از منبع آب شهری برای گردش در یک فرآیند و تخلیه استفاده کنند. همانطور که انتظار دارید، این عمل مقدار زیادی آب با ارزش را هدر می دهد. علاوه بر این، اگر این فرآیند حجم زیادی از آب لوله کشی را مصرف کند، هزینه های آب و فاضلاب می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه های عملیاتی ماهانه تأثیر بگذارد. اگرچه آب لوله کشی “بی پایان” و ظرفیت خنک کننده بزرگ و کافی دارد، اما می تواند منجر به نتایج ناسازگار شود. در آب و هوای خاص، درجه حرارت در طول سال بسیار متفاوت است، فشارها روزانه تغییر می کنند، با بیشترین فشار در شب هنگام کاهش مصرف آب شهرداری. این نوسانات دما و فشار می تواند منجر به نتایج ناسازگار و مشکلات احتمالی تجهیزات مربوط به نوسانات فشار شود.

مطالعه بیشتر:

برج خنک کننده چیست؟

کندانسور چیست؟

دیگر لازم است جهت خنک کردن فرایند و صرفه جویی در آب لوله کشی از چیلر و گردش سیال در آن استفاده نمایید.

جایگزینی آب لوله کشی با چیلر باعث کاهش بودجه عملیاتی ماهانه هزینه های آب / فاضلاب می شود. هزینه سرمایه ای برای خرید چیلر با گذشت زمان از کاهش قبوض آب / فاضلاب کم می شود. علاوه بر این، یک چیلر دما و فشار ثابت فرآیند در طول روز و سال برای شما  را تأمین می کند و باعث بهبود ثبات فرآیند می شود.

مطالعه بیشتر:

اواپراتور چیست؟

انواع کمپرسور؟

شیرآلات صنعت تهویه و تبرید 

به چه سایزی از چیلر نیاز دارید؟

اگر از قدرت خنک کننده مورد نیاز یک فرآیند مطلع هستید، انتخاب چیلر با این ظرفیت خنک کننده کارها را ساده می کند. به عنوان مثال ، فرایندی که به قدرت خنک کننده 3 کیلووات در دمای 20 درجه سانتیگراد نیاز دارد ، با چیلر 4 کیلوواتی به خوبی کار خواهد کرد. به ظرفیت چیلر بیشتر توجه می کنید؟ ما توصیه می کنیم اندازه گیری قدرت خنک کننده را با ضریب 25٪ انجام دهید.با انجام این کار، هرگونه افت کارایی از طریق لوله و غیره پوشش داده می شود تا قدرت خنک کننده لازم را برای فرآیند مورد نیاز فراهم کند.

مطالعه بیشتر:

10 نکته که برای انتخاب چیلر باید در نظر بگیرید

انواع چیلر

اگر قدرت لازم خنک کننده را نمی دانید چه می کنید؟

محاسبه قدرت خنک سازی توسط آب لوله کشی برای  فرآیند مورد نیاز شما نیاز به برخی اطلاعات اساسی دارد. Tin(دمای آب ورودی) ، Tout (دمای آب خروجی فرآیند) و دبی جرمی آب

مطالعه بیشتر:

[prod_promo promo_type=’category-promo’ prod_heading=’8663′ cat_heading=’391′ heading=’محصولات تهویه مطبوع’ imgsize=’180′ desktopimg=” mobileimg=” style=’custom-sub’ subheading_size=’22’ label=’مشاهده محصولات رادکو RADCO’ link=’manually,https://www.radcoir.com/shop/’ link_target=’_blank’ size=’small’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ headingcolor=” headingcustom_font=” subcolor=” custom_subfont=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ custom_class=” template_class=” av_uid=’av-2t8yug’ sc_version=’1.0′]
جهت مشاهده محصولات تولیدی شرکت رادکو کلیک نمایید
[/prod_promo]

محاسبه چیلر برای خنک کاری دستگاه های صنعتی :

انتخاب چیلر

Heat load = Flow rate x Fluid density x Fluid specific heat x Constant x ΔT

جدول

اختلاف دمای ورود و خروج مبدل به فارنهایت × 1×8.33 ×گالن بر ساعت  =BTU/hr

تن تبرید واقعی(TR) = BTU/hr/12000  که  3.52KW=1 TR

مثال: چیلر برای خنک کاری دستگاه صنعتی که گردش آب در آن 1000گالن بر ساعت و دمای آب ورودی به مبدل 27درجه سانتی گراد و می خواهیم دمای آب خروجی از آن 19درجه سانتی گراد باشد به شرح زیر است:
BTU/hr=14×1000×8.33×1=116620

9.7=116620/12000=تن واقعیTR

تقریبا 10 تن تبرید واقعی که 10*3.5=35KW خواهد شد

نکته : (برای به دست آوردن درجه فارنهایت درجه سانتی گراد مورد نظر را در1.8 ضرب کرده و حاصل را با 32 جمع می کنیم.(19 ×1.8)+32 =66.2 فارنهایت و (27 ×1.8)+32=80.6 فارنهایت 80.6-66.2=14.4 اختلاف دما)

جهت ضریب اطمینان 25% به مقدار قدرت خنک کننده حاصل اضافه می کنیم، و به این ترتیب چیلر مناسب فرآیند را تعیین می کنیم.

مطالعه بیشتر:

شناخت انواع چیلر، طراحی و نحوه انتخاب بهینه چیلر- بررسی چیلرهای تراکمی و نحوه انتخاب آنها- شناخت انواع کمپرسور، مزایا و معایب هر یک از کمپرسورهای مورد استفاده در چیلر های

اگر بخواهیم برای استفاده چیلر در آپارتمان ظرفیت چیلر مورد نیاز را برآورد کنیم می توانیم از محاسبات سر انگشتی زیر کمک بگیریم.

لطفا توجه داشته باشید محاسبات دقیق با توجه به ظرفیت های کمپرسور و از طریق نرم افزار های مربوطه محاسبه خواهد شد.

مطالعه بیشتر:

قیمت و خرید چیلر و مینی چیلر صنعتی

محاسبات چیلربرای ساختمان :

محاسبه چیلر برای فضای مفید :

1 -محاسبه ی سرانگشتی (تقریبی) :

به ازای هر 30 متر مربع فضای مفید  نیاز به  (TR 1 تن تبرید واقعی) خنک کاری می باشد.
برای مثال : برای خنک کاری فضای 90متری نیاز به 3تن تبرید واقعی می باشد.

2- محاسبات دقیق :

ضرایب برودتی شهرهای ایران
BTU/hr ضرایب شهرها × متراِژ محیط مورد نظر =BTU/hr کل
نکته در فرمول فوق چنانچه قصد محاسبه ی فضای مسکونی و بسته به دمای محیط را داشته باشید به ازای هر متر مربع m2 برابر با (400-610 )BTU مطابق جدول بالا برای شهر مربوطه در نظر می گیریم.سایر مکان های اداری و تجاری نیز در جداول مشخص شده است.

برای پاساژها و مساجد و محیط های پر رفت و آمد و شلوغ به ازای هر مربع m2برابر (BTU (550-700

و برای محیط های صنعتی دارای دستگاه هایی که خود نیز گرمای قابل توجهی تولید می کنند به ازای هر مربع m2 برابر (BTU(750-850 در نظر می گیریم.

تن تبرید واقعی(TR) = BTU/hr)/12000)  که  3.52KW=1TR

برای محاسبه ی هواساز مناسب برای چیلر به ازای هر 30 متر مربع فضا 400cfmدر نظر می گیریم
مثال : برای محاسبه ی چیلر و هواساز مورد نیاز برای یک واحد مسکونی در تهران به متراژ 240 متر به شیوه زیر عمل می کنیم.
کلBTU/hr= 240 ×400 = 96000 Btu
8=96000/12000=تن واقعیTR   یا 8*3.5=28KW

(240/30 )×3200cfm= 400cfm (ظرفیت هواساز) حجم هوایی که هواساز می تواند جابه جا کند

مطالعه بیشتر:

قیمت و خرید مینی چیلر خانگی و ساختمانی

قیمت و مشخصات فنی فن کویل

من یک چیلر برای فرآیندمورد نیاز خود خریداری کردم ولی درجه حرارت همچنان بالا می رود. چرا؟

این وضعیت یک خنک کننده با ظرفیت پایینتر از ظرفیت مورد نظر برای فرآیند را نشان می دهد. چیلر بر اساس بار حرارتی با فرآیند تعادل می یابد. اگر دمای چیلر افزایش یابد، در این صورت فرآیند به قدرت خنک کننده بیشتری از چیلر نیاز دارد. برای خنک کردن مناسب، به چیلر با ظرفیت خنک کننده بیشتر نیاز است.

نتیجه

به طور خلاصه ، چیلرها با سیکل گردش  یک مزیت اقتصادی و جایگزین سازگار با محیط زیست بجای خنک کننده آب شیر فراهم می کنند. شرکت رادکو RADCO چیلرهایی را برای رنج دما و ظرفیت خنک کننده و همچنین کاربردهای مختلف ارائه می دهد. چیلرهای ما به شما امکان می دهند تا گرما را از تجهیزات ، مواد ، لیزرها و اجزای سازنده با حفظ جریان مداوم مایع خنک کننده و فشار ثابت بردارید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

راههای ارتباط با ما

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:28428609-021

  تلفن همراه:09385059681 

   ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس ایمیل

  واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[promo_modern promo_type=’custom’ page_link=’144′ post_link=’4343′ portfolio_link=’94’ custom_link=’http://www.radcoir.com/shop/’ promo_image=’http://www.radcoir.com/wp-content/uploads/2019/08/فروش-محصولات-تهویه-مطبوع-سرکت-راهبرد-انرژی-درفکرادکو.jpg’ attachment=’2885′ attachment_size=’full’ new_title=’ محصولات شرکت رادکو ‘ extratag=” img_size=’gallery’ heading_size=’30’ extra_bg=’#0074aa’ overlay=’0.6′ overlay_start=’10’ overlay_end=’50’ custom_class=” av_uid=’av-k790fwec’ admin_preview_bg=”][/promo_modern]

قیمت چیلر-خرید چیلر
طراحی چیلر هوا خنک
Chiller-efficiency-improvments
سیستم تهویه کارخانه جوجه کشی صنعتی
سیستم های HVAC برای انبارها
سیستم های تهویه مخصوص اتاق سرور
سیستم تهویه مطبوع مترو
ازطریق واتساپ با ما در تماس باشید
ارسال از طریق واتساپ