افزایش راندمان چیلر:

Chiller-efficiency-improvments

در این مقاله قصد داریم روش‌های مختلفی را برای بهبود کارایی چیلر موجود شما مورد بحث قرار دهیم. بهینه سازی کمپرسور، کمپرسور VFD، تنظیم مجدد آب سرد، تنظیم مجدد آب کندانسور، تمیز کردن کندانسور و اواپراتور، شیر انبساط، چیلر هوا خنک، فن های کندانسور، فری کولینگ یا خنک کننده اکونومایزر، چیلر و توالی نیروگاه، کنترلرها و اتصالات. برج خنک کننده، پمپ ها و فن های AHU VFD را پوشش می دهیم.

برای تماشای ویدیوی آموزشی این مقاله به پایین صفحه بروید

آیا نیاز به بهبود کارایی چیلر موجود دارید؟ طیف گسترده ای از راه حل های دانفوس را در سایت  Chillers.Danfoss.com مشاهده کنید

Danfoss مجموعه وسیعی از محصولات دارد تا با هر سیستم چیلری که با آن کار می کنید، کارایی را افزایش دهید. محصولات آنها شامل کمپرسورها، درایوهای AC، محافظ سیستم، مبدل های حرارتی، سوپاپ ها، الکترونیک و سنسورها می باشد. آنها متعهد هستند که به شما در ساخت چیلرهای بهتر کمک کنند – در Chiller.Danfoss.com بیشتر بیاموزید

در بیشتر کاربردها، چیلرها تنها تجهیزاتی هستند که انرژی مصرف می کنند. فشار زیادی روی مهندسان و همچنین مدیران ساختمان و تأسیسات وجود دارد تا مصرف انرژی و ردپای کربن ساختمان‌ها را کاهش دهند، بنابراین چیلرها به طور طبیعی در کانون این امر قرار خواهند گرفت. ما نگاهی به گزینه های کم هزینه و همچنین برخی پروژه های بالقوه برای کمک به دستیابی به این خواهیم داشت.

نحوه استفاده چیلرها از انرژی:

How-to-improve-chiller-efficiency-refrigeration-cycle

بیایید ابتدا نحوه استفاده از انرژی در چیلرها را در نظر بگیریم. ابتدا کمپرسور را داریم، این مبرد فشار کم را می گیرد و آن را به فشار بالاتر فشرده می کند، برای اینکه کار کند، انرژی الکتریکی را که با Qe in نشان داده شده است، وارد می کنیم.

همانطور که مبرد حرکت می کند، انرژی حرارتی ناخواسته ساختمان را از اواپراتور می گیرد، بنابراین انرژی گرمایی وارد سیستم می شود که در اینجا با Qth in نشان داده شده است.

سپس این از کندانسور خارج می‌شود، بنابراین انرژی خروجی از سیستم در اینجا با Qth out نشان داده می‌شود. ما همچنین روی چیلرهای هوا خنک فن هایی داریم که برای از بین بردن گرمای ناخواسته کار می کنند، بنابراین انرژی الکتریکی وارد شده به اینجا نیز با Qe in نشان داده می شود.

کندانسور و اواپراتور مبدل های حرارتی هستند و در معرض آب، کثیفی و رشد بیولوژیکی هستند که باعث محدودیت در انتقال حرارت می شود. این امر منجر به کاهش عملکرد وافزایش مصرف انرژی برای دستیابی به معیارهای طراحی می شود.

بین اواپراتور و کندانسور، ما یک شیر انبساط داریم که اختلاف فشار بین طرف فشار بالا و پایین را حفظ می کند، این همچنین جریان مبرد را به اواپراتور و در نهایت کمپرسور کنترل می کند.

سپس ما کنترل ها و اتصالات را داریم که نحوه عملکرد سیستم را دیکته می کند.

بنابراین ما اجزای زیادی داریم که همگی نقش خود را در سیستم برای تغییر و کنترل حرکت انرژی حرارتی و فشار در نقاط مختلف ایفا می کنند. همه اینها در میزان مصرف انرژی چیلر نقش دارند.

لازم است بر روی سیستم کار کنیم تا راه های مختلفی برای کاهش مصرف انرژی چیلرها در نظر بگیریم. من فقط می خواهم به این نکته اشاره کنم که صرفه جویی انرژی تخمین زده شده برای هر یک از موارد برای اجرای جداگانه است، می توانید مراحل ذکر شده را ترکیب کنید اما صرفه جویی های بالقوه به سادگی با هم جمع نمی شوند، بلکه کاهش می یابند.

اولین منطقه ای که در نظر خواهیم گرفت پر انرژی ترین بخش است، یعنی کمپرسور. در ویدیوی قبلی ما به انواع و کاربردهای چیلر نگاه کردیم که در آن انواع مختلف کمپرسورها، کاربردها و کارایی را بررسی کردیم. این را بررسی کنید زیرا به درک شما کمک می کند، علاوه بر این، من به شدت توصیه می کنم مقاله و آموزش تصویری اصطلاحات چیلر ضروری را بررسی کنید که به شما کمک می کند به زبان چیلر مسلط شوید.

مقاوم سازی،قابل تغییر و تعمیر بودن کمپرسور:

Energy-savings-compressor-retrofit

 

در بسیاری از موارد کمپرسور چیلر می تواند با تکنولوژی جدیدتری مجهز شود. با سازنده چیلر یا متخصص خدمات چیلر خود مشورت کنید که آیا چیلر شما قابل تعمیر است. اگر چنین است، بازپرداخت می تواند بسیار سریع باشد. به عنوان مثال، جایگزینی یک کمپرسور اسکرول با سرعت ثابت برای یک کمپرسور با سرعت متغیر می تواند منجر به کاهش 9% در مصرف انرژی شود. بزرگترین عاملی که بر صرفه جویی تأثیر می گذارد این است که چیلر در چه مدت از سال در بار جزئی کار می کند. اگر چیلر در بیشتر طول سال در بار کامل باشد، صرفه جویی چندانی حاصل نمی شود، اما اگر چیلر در بیشتر سال با بار جزئی کار کند، کاری که اکثر چیلرها انجام می دهند، در این صورت پتانسیل زیادی برای صرفه جویی در انرژی وجود دارد.

مطالعه بیشتر:

قیمت چیلر و نکات مهم در خرید چیلر

مهم ترین برندهای کمپرسور سرمایشی فعال در بازار ایران

انواع کمپرسور:

کمپرسور دانفوس کمپرسور بیتزر کمپرسور کوپلند

انواع کمپرسورهای کوپلند

کمپرسور اسکرال کوپلند کمپرسور DWM کوپلند
کمپرسور DWM کوپلند سری S
برای مشاهده ی کمپرسور اسکرال کوپلند لطفا کلیک نمایید برای مشاهده ی کمپرسور DWM کوپلند لطفا کلیک نمایید

انواع کمپرسور دانفوس

 • کمپرسور سیلندر پیستونی (سری MTZ، MT، NTZ) طیف وسیعی از کمپرسورهای قوی مبتنی بر بیش از 40 سال تجربه در این زمینه
 • کمپرسور اسکرال DANFOSS (سری HLM، HRM، SY، SM)
کمپرسور منیروپ دانفوس کمپرسور منیروپ دانفوس
کمپرسور اسکرال دانفوس کمپرسور اسکرال دانفوس

انواع کمپرسور تولیدی شرکت بیتزر

کمپرسورسمی هرمتیک پیستونی بیتزر کمپرسورسمی هرمتیک پیستونی بیتزر
کمپرسور رفت و برگشتی بیتزر کمپرسور رفت و برگشتی بیتزر
کمپرسور کامپکت اسکرو بیتزر کمپرسور کامپکت اسکرو بیتزر
کمپرسور دو مرحله ای بیتزر کمپرسور دو مرحله ای بیتزر
کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر
کمپرسور تسمه ای بیتزر کمپرسور تسمه ای بیتزر
کمپرسور اسکرال بیتزر کمپرسور اسکرال بیتزر

مطالعه بیشتر:

شناخت انواع کمپرسور، مزایا و معایب هر یک از کمپرسورهای مورد استفاده در چیلر های تراکمی

افزایش کارایی کمپرسور با VFD :

Energy-saving-compressor-vfd-retrofit

اگر جایگزینی کمپرسور امکان پذیر نباشد، درایوهای VFD یا فرکانس متغیراغلب می توانند روی کمپرسور نصب شوند که به چیلر اجازه می دهد در شرایط بار بخشی کارآمدتر عمل کند. با این حال، راندمان در بار کامل به دلیل تلفات اینورتر کاهش می یابد. اکثر چیلرها در بیشتر سال در شرایط بار جزئی کار می کنند، بنابراین این یک گزینه جذاب است. نصب مجدد VFD اغلب می تواند منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی در حدود 20٪ شود.

مهم: همه کمپرسورها را نمی توان به صورت یکپارچه با VFD نصب کرد، به عنوان مثال، کمپرسورهای اسکرال باید با کمپرسورهای VFD جایگزین شوند. برای سازگاری با یک متخصص محلی مشورت کنید.

بخش بعدی این است که کمپرسور چیلرها چه کاری انجام می دهد و چگونه با شرایط کار اواپراتور و کندانسور ارتباط دارد. به یاد داشته باشید کمپرسور که مبرد کم فشار مصرف می کند و آن را به فشار بالا فشرده می کند. این همان چیزی است که از برق استفاده می شود. بنابراین بیایید به چند روش برای کاهش این موضوع نگاه کنیم.

تنظیم مجدد آب سرد:

-تنطیم آب سرد چیلر -افزایش راندمان چیلر

دمای خروجی آب سرد به طور سنتی ثابت بود، معمولاً در حدود 6 درجه سانتیگراد یا 42.8 درجه فارنهایت، اما در حال حاضر استفاده از استراتژی تنظیم مجدد آب سرد معمول است. تنظیم مجدد آب سرد اجازه می دهد تا دمای آب سرد در شرایط بار بخشی افزایش یابد. این امر باعث کاهش میزان کار کمپرسور چیلرها می شود.

افزایش دمای آب سرد منجر به افزایش فشار اواپراتور مبرد می شود. کمپرسور مبرد را با فشار اواپراتور می گیرد و سپس آن را فشرده می کند و فشار آن را تا فشار کندانسور افزایش می دهد، بنابراین هر چه فشار اواپراتور بیشتر باشد، کمپرسور برای افزایش فشار کار کمتری باید انجام دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، با افزایش دمای آب سرد، راندمان چیلر را می توان 1-2٪ در هر درجه سانتیگراد افزایش داد.

راه‌های زیادی برای اجرای این کار وجود دارد، ابتدا باید با سازنده چیلر خود بررسی کنید که آیا این برای چیلر شما قابل اجرا است یا خیر و بپرسید که چه دما یا فشاری باید اعمال شود. اگر قابل اجرا باشد، می توانید تصمیم بگیرید که چه عاملی برای تغییر دما تعیین کننده خواهد بود، زیرا راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

در این مقاله به جزئیات زیاد در این مورد نمی پردازیم، اما برخی از گزینه های رایج عبارتند از:

کنترل بر اساس دمای هوای بیرون، کنترل بر اساس بار واقعی، گرمای محسوس و نهان یا کنترل بر اساس میانگین یا بالاترین تقاضا موقعیت دریچه روی کویل های خنک کننده.

قبل از اجرای تنظیم مجدد آب سرد، مهم است که در نظر بگیرید

 • پمپ‌های آب سرد برای سیستم‌های با حجم متغیر سرعت خود را افزایش می‌دهند تا بار خنک‌کننده را برآورده کنند. نقطه بهینه باید محاسبه شود تا اطمینان حاصل شود که افزایش قدرت پمپاژ مغایرتی با صرفه جویی در مصرف انرژی چیلر ندارد.
 • کویل های خنک کننده اغلب برای کنترل رطوبت استفاده می شوند. دمای آب سرد برای این امر بسیار مهم است، بنابراین بررسی کنید که آیا این برای سیستم شما قابل اجرا است یا خیر.
 • بررسی کنید که آیا سازنده چیلر محدودیت دما و فشاری را برای آب یا مبرد توصیه کرده است یا خیر.

تنظیم مجدد آب کندانسور:

-تنطیم آب سرد چیلر -افزایش راندمان چیلر

این را فقط می توان در چیلرهای آب خنک اجرا کرد زیرا در چیلر هوا خنک از آب کندانسور استفاده نمی شود. این بسیار شبیه به تنظیم مجدد آب سرد است که ما به آن نگاه کردیم، با کاهش دمای آب کندانسور، میزان کاری که کمپرسور باید انجام دهد را کاهش می‌دهد زیرا کاهش دمای آب منجر به کاهش فشار مبرد کندانسور می‌شود.

باز هم، به عنوان یک قاعده کلی، می توانید 1-2٪ در کاهش درجه سانتیگراد صرفه جویی کنید. معمولاً نقطه تنظیم دمای برگشت آب کندانسور در حدود 27 درجه سانتی گراد یا 80 درجه فارنهایت ثابت می شود و فن های برج خنک کننده یا خط بای پس برای کنترل این دما تنظیم می شوند.

برخی از مناطق جهان با آب و هوای معتدل می توانند دمای آب کندانسور را با کاهش دمای مرطوب در فضای باز کاهش دهند. این امر فشار متراکم مبرد را کاهش می دهد، بنابراین کمپرسور مجبور است کار کمتری انجام دهد. البته محدودیت‌هایی برای این پایین آمدن وجود دارد،اما در نهایت چیلر برای محافظت از خود خاموش می‌شود، بنابراین قبل از انجام این کار ابتدا با سازنده تماس بگیرید.

تمیز کردن چیلر:

Energy-saving-from-cleaning-chiller-condenser-and-evaporator

این باید کاملاً واضح باشد، اما ساختمان هایی را خواهید یافت که یا هرگز مبدل های حرارتی چیلرهای خود را تمیز نکرده اند یا این کار را به ندرت انجام می دهند.

هر چیلر به گونه‌ای طراحی شده است که مقداری رسوب داشته باشد، اما به مرور زمان رشد بیولوژیکی، گرد و غبار، ذرات خارجی و ذرات داخلی ناشی از خوردگی ایجاد می‌شود و سطوح لوله‌ها و مبدل‌های حرارتی را می‌پوشاند که این باعث می‌شود پمپ‌ها سخت‌تر کار کنند و همچنین توانایی پمپ‌ها برای انتقال انرژی حرارتی بین آب و مبرد را کاهش می‌دهند.

برای حفظ سیستم باید تصفیه آب مناسب انجام شود، تا میزان مواد شیمیایی  و دوز مناسب را تعیین کنید. علاوه بر این، کندانسور و اواپراتور باید بطور دوره ای تمیز شوند.

برای کندانسورهای متصل به برج‌های خنک‌کننده باز، تمیز کردن سالانه آن‌ها روش خوبی است.

برای اواپراتورها و کندانسورهای روی حلقه های بسته، تمیز کردن فیزیکی هر 3 سال یکبار عمل خوبی است.

مقدار انرژی که می توانید ذخیره کنید واقعاً به میزان رسوب روی سطوح بستگی دارد. تمیز کردن چیلر با رسوب شدید می تواند منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی تا 10٪ شود، در حالی که یک چیلر با رسوب ملایم 1-3٪ بهبود می یابد. این بستگی به میزان رسوب ایجاد شده و همچنین مدت زمان کارکرد چیلرها دارد. بهترین کار این است که یک گزارش روزانه از شرایط عملیاتی برای مقایسه عملکرد چیلر داشته باشید، این نشان می دهد که جداسازی چیلر و تمیز کردن آن چه زمانی مقرون به صرفه است.

مطالعه بیشتر:

تعمیر و نگهداری چیلر

فراموش نکنید که فین کندانسور یک چیلر هوا خنک را نیز تمیز کنید. با گذشت زمان، این مواد می توانند خاک، گرد و غبار، تکه های زباله، لانه حیوانات و مواد بیولوژیکی را جمع کنند که روی سطوح جمع شده و اثربخشی انتقال حرارت را کاهش می دهد.

 شیر انبساط :

energy-saving-from-upgrading-expansion-valve

بسیاری از چیلرها از شیر انبساط حرارتی برای کنترل جریان مبرد به داخل اواپراتور استفاده می کنند تا به سوپرهیت مورد نظر دست یابند.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه کار TXV را قبلاً یک ویدیوی انیمیشن بسیار دقیق ساخته‌ایم، برای دیدن اینجا کلیک کنید.

شیر انبساط حرارتی را می توان با یک شیر انبساط الکترونیکی جایگزین کرد که سوپر هیت بسیار پایدار تری را به خصوص در بارهای کم ارائه می دهد و به دلیل دیجیتال بودن آن می تواند به تغییرات پاسخ دهد و میزان سوپر هیت را با سرعت و دقت بیشتری کنترل کند.

این کار را با اندازه گیری فشار و دما در خروجی اواپراتور انجام می دهد. دقت باعث می‌شود که فشار متراکم کاهش یابدبنابراین کمپرسور نیازی به کار سخت ندارد. با جایگزینی یک شیر انبساط الکترونیکی با یک شیر انبساط حرارتی، صرفه جویی در مصرف انرژی در حدود 14 درصد امکان پذیر است، اما این میزان در بارگذاری چیلر متفاوت است.

چیلرهوا خنک، فن کندانسور:

Air-cooled-chiller-ec-fan-upgrade

چیلرهای هوا خنک از فن های کندانسور برای دفع گرما استفاده می کنند.اینها اغلب به گونه ای کنترل می شوند که 100٪ خاموش هستند  یا 100٪ روشن بدون تغییر بین این دو وضعیت اجرا شوند. گاهی اوقات این فن ها برای ارائه مراحل خنک کننده به خصوص در واحدهای بزرگتر با هم گروه بندی می شوند. این فن‌ها را می‌توان با فن‌های EC ( electronically    commutated تعویض الکترونیکی) جایگزین کرد که به فن‌ها اجازه می‌دهد سرعت و جریان هوا را تغییر دهند. این جریان هوای بسیار یکنواخت تری را روی کویل های  کندانسور ایجاد می کند و همچنین باعث صرفه جویی در انرژی می شود. تعویض فن های چیلر هوا خنک با فن های EC می تواند منجر به کاهش حدود 6 درصدی انرژی شود.

فری کولینگ یا خنک کننده با اکونومایزر:

Chiller-free-cooling-economiser

این یک انتخاب بسیار محبوب برای دیتا سنتر است، اما همچنین برای ساختمان های تجاری استفاده می شود. این شامل حذف گرمای ناخواسته از سیستم خنک کننده بدون استفاده یا با حداقل استفاده از کمپرسور است. این کار در همه مکان‌ها امکان‌پذیر نیست و فقط زمانی می‌توان از آن استفاده کرد که دمای هوای بیرونی زیر دمای نقطه تنظیم آب سرد باشد.

استفاده از یک استراتژی فری کولینگ یا اکونومایزر باعث می‌شود کمپرسور چیلر خاموش شود،اما پمپ‌ها و فن‌ها همچنان کار می‌کنند و احتمالاً با سرعت‌های بالا کار می‌کنند، بنابراین برخی از صرفه‌جویی‌های ناشی از خاموش بودن کمپرسور در اینجا جبران می‌شود. استفاده از یک چرخه خنک کننده آزاد(فری کولینگ) می تواند مصرف انرژی سالانه چیلرها را 20 تا 50 درصد کاهش دهد که این واقعاً به شرایط محیطی محلی و دمای تنظیم بستگی دارد.

چیلرهای هوا خنک گاهی اوقات دارای یک ویژگی خنک کننده آزاد هستند که در صورت مناسب بودن از فن های بدون کمپرسور استفاده می کند، اما من با نصب هایی روبرو شده ام که این سیستم فری کولینگ در آنها راه اندازی نشده است، بنابراین با سازنده بررسی کنید که آیا این ویژگی در دسترس است یا خیر. می توان آن را یکپارچه نصب کرد.

air-cooled-chiller-free-cooling

همچنین می‌توان کندانسورهای خنک‌شده با هوا را در سیستم نصب کرد تا فقط از هوای محیط استفاده کند تا قبل از رسیدن به چیلر، تا حد امکان گرما را حذف کند.

برای چیلرهای آب خنک، یک روش رایج اتصال مدار کندانسور و مدار آب سرد از طریق مبدل حرارتی صفحه ای برای انتقال مستقیم گرما است.

کنترل ها، کنترل کننده ها و اتصالات:

Chiller-plant-sequencer

در صورت امکان، کنترلرها و حسگرهای دیجیتال را انتخاب کنید زیرا اینها می توانند سریعتر و با دقت بیشتری عمل کنند. هنگام تعویض اتصالات با تولیدکنندگان بررسی کنید که آیا اتصالات کارآمدتر و قابل اعتمادتری در دسترس هستند یا خیر.با گذشت زمان،تولیدکنندگان تولید قطعات قدیمی را متوقف می‌کنند، به این معنی که تهیه قطعات یدکی از اشخاص ثالث سخت‌تر و گران‌تر می‌شود.

در بخش کنترل، سازنده اغلب بروزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید را به‌صورت دوره‌ای برای کنترل‌کننده‌ها و تجهیزات منتشر می‌کند، مطمئن شوید که مهندس BMS ویا شرکت خدماتی در صورت امکان، سیستم‌های شما را به‌روزرسانی می‌کند، زیرااین امر به کنترل‌کننده‌هااجازه می‌دهد تا به طور مؤثرتری کار کنند. بدون اشکال اگر از شخص ثالثی برای سرویس چیلرهای خود استفاده می کنید، آنها را تحت فشار قرار دهید تا نه تنها برای چیلر بلکه نحوه تعامل آن با کل سیستم خنک کننده،استراتژی جدید جهت کنترل و صرفه جویی انرژی ارائه دهند. شما می توانید این را به عنوان بخشی از خدمات معمولی آنها یا برای تمدید قرارداد بخواهید یا فقط از آنها بخواهید که قیمت هایی را برای بهبود ارائه دهند.

چیلر و توالی سیستم:

energy-saving-induction-motor-vfd

چیلر، برج‌های خنک‌کننده و پمپ‌ها همگی دارای منحنی‌های بازده متفاوتی هستند، مخصوصاً در شرایط بار بخشی. برای اطمینان از اینکه کارآمدترین ترکیبی از اقلام سیستم برای مطابقت با بار خنک کننده فعلی استفاده می شود، می توان از ترتیب سنجش سیستم استفاده کرد. ترتیب‌دهنده می‌تواند فقط برای چیلرها باشد یا موارد پیشرفته‌تر شامل تمام اقلام بزرگ سیستم مرتبط باشد.

اگر توالی‌سنج ترکیبی سیستم را انتخاب کنید، ممکن است مصرف انرژی کل سیستم را تا حدود 20 درصد کاهش دهید، اما این بستگی به این دارد که استراتژی کنترل‌های قبلی چقدر بد بوده و اقلام سیستم شما تا چه حد در بار جزئی کار می‌کنند.

برج خنک کننده، AHU و پمپ VFD:

فن های برج خنک کننده، پمپ های آب سرد و کندانسور و AHU همگی از موتورهای القایی استفاده می کنند. اگرچه اینها بخشی از چیلر نیستند، اما بخشی از سیستم خنک کننده چیلری هستند که در حال سرویس دهی است و نحوه عملکرد آنها بر عملکرد چیلر تأثیر می گذارد. این موتورها را می توان به راحتی با درایوهای سرعت متغیر VFDادغام کرد تا صرفه جویی زیادی در انرژی ایجاد کند. اغلب متوجه می‌شوید که پمپ‌ها و فن‌ها سرعت جریان بالاتری نسبت به سیستم طراحی شده ارائه می‌دهند، می‌توانید داده‌های راه‌اندازی ساختمان‌ها را برای این کار بررسی کنید. این اقلام سیستم معمولاً بین 5 تا 20 درصد بزرگ‌تر انتخاب می شوند، بنابراین نصب VFD اجازه می‌دهد تا کاملاً با طراحی مطابقت داشته باشند.

علاوه بر این، با برخی از سنسورها و کنترل‌ها، می‌توان از VFD برای تناسب با بار واقعی استفاده کرد و سرعت را برای مطابقت دقیق با آن تغییر داد. استفاده از این روش به طور معمول می تواند منجر به کاهش 30 درصدی مصرف انرژی در هر موتور شود.

مطالعه بیشتر:

فن کویل یونیت و ارتباط آن با AHU

فن کویل چیست

منبع:https://theengineeringmindset.com/

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت مهندسی و بازرگانی راهبرد انرژی درفک (رادکو) آماده ارائه هر گونه مشاوره تخصصی در این زمینه می‌باشند.

راههای ارتباط با ما

 • تلفن های تماس با ما

  دفتر تهران:28428609-021

  تلفن همراه:09025555107 

   ساعت پاسخگویی : شنبه تا پنجشنبه  ساعت 9 الی 18

 • آدرس ایمیل

  واحد بازرگانی و فروش:

  sm@radcoir.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[promo_modern promo_type=’custom’ page_link=’144′ post_link=’4343′ portfolio_link=’94’ custom_link=’http://www.radcoir.com/shop/’ promo_image=’http://www.radcoir.com/wp-content/uploads/2019/08/فروش-محصولات-تهویه-مطبوع-سرکت-راهبرد-انرژی-درفکرادکو.jpg’ attachment=’2885′ attachment_size=’full’ new_title=’ محصولات شرکت رادکو ‘ extratag=” img_size=’gallery’ heading_size=’30’ extra_bg=’#0074aa’ overlay=’0.6′ overlay_start=’10’ overlay_end=’50’ custom_class=” av_uid=’av-k790fwec’ admin_preview_bg=”][/promo_modern]

جانسون کنترل
سانیسو-روغن کمپرسور سانیسو

گاز مبرد R507

گاز مبرد R507: گازR507 از دسته گازهای HFC است که ترکیبی آزئ…

گاز مبرد R404a

گاز R404a : این گاز به عنوان یک گاز ترکیبی از خانواده گا…

گاز مبرد R407C

گاز مبرد  R407C:   گاز مبرد فریونی R407C مخلوطی از گازه…
ازطریق واتساپ با ما در تماس باشید
ارسال از طریق واتساپ